Annemle büyük kavga ettim

Ben annemle her gün kavga ediyorum. Bugünkü çok büyük kavga oldu, neden olduğunu burada açıklamak istemiyorum ama ağızımdan yanlışlıkla "insan annesini seçemiyor, başıma gelen en kötü şey sensin" dedim ve ağlamaya başladı. Aynı zamanda bağırmaya başladı, annem ile babam ayrılar. Babam olsa bu konuyu ona danışırdım ama başka kimsem yok. Bana öğüt gibi bir şeyler verebilecek var mı?

Hocam olayı bilmiyorum ama gidin özür dileyin bence.

Merhaba. Bende ailemle arada sırada tartışıp kavga eden birisiyimdir. Muhtemelen yaşınız 15 ya da 16 olarak varsayıyorum ve muhtemelen ergenlikten dolayı böyle ailevi kavgaları normal karşılıyorum. Size kızmıyorum ama bende ediyorum bazen çünkü bende insanım ve çekemiyorum. Zamanında babamla da kavga ettim anlatırım da neyse linç falan uğraşamam. Neyse ailevi konuya gelirsek muhtemelen sinirden kızgın olduğunuz için demişsinizdir biraz bekleyin zaman geçsin sonra özür dileyin konu çözülür geçer.
Bu tür olaylar 12 ve 18 yaş arasında ergenlik dönemindeki çocuklarda oluyor. O yüzden normal diyeceğim ancak Hergün hergün yapması psikoterapik bir durum

Ben annemle her gün kavga ediyorum. Bugünkü çok büyük kavga oldu, neden olduğunu burada açıklamak istemiyorum ama ağızımdan yanlışlıkla "insan annesini seçemiyor, başıma gelen en kötü şey sensin" dedim ve ağlamaya başladı. Aynı zamanda bağırmaya başladı, annem ile babam ayrılar. Babam olsa bu konuyu ona danışırdım ama başka kimsem yok. Bana öğüt gibi bir şeyler verebilecek var mı?

Abicim şimdi o dediğin söz ne unutulur ne de azımsanır. Eğer bu kavgalar her gün oluyorsa bu Kavgalar'da alttan alacaksınız. Sinirinizi başka bir şeyden çıkaracaksınız.
Anneni biraz yalnız bırak çok değil sonra ortam yumuşar gibi olduğunda yaptığım'dan pişmanım bu söylediğim sözler anlık sinirdendi dersin. Sonra bir iltifat ettinmi olur olmazsa biraz daha zaman verirsin.

Bence şimdilik zamana bırakın. Aradan 1-2 gün, olmadı 3 gün geçsin, olay soğusun. Daha sonra gidip en içten şekilde kendinizi affettirin. Annenizin hoşuna giden şeyleri yapın, kendinizi izah edin.

16 yaşındaymışsın, fevri olabilirsin, senin bu hayatta kimin var? Bak burada bazen anılarımı yazıyorum konular içinde.

Birgün annemi dayımlardan biri, nişan, düğün ya da kına gibi durumda ittiklerini söylemişlerdi. Seni yaşlarındayım. Alayına isyan modundayım, hırsız kovalıyorum sokakta silahla. Annem kanser bu arada. Bana söylemiyorlar o olayı çünkü dayımlarla kavgalıyım. Bizde söz, namustur. Sözlerini tutmadıkları için kavgalıydım. Neyse birgün akşam üstüne doğru konu geçti ve benden gizlediklerini ağızlarından kaçırdılar, ben onların derneklerine gitmediğimden haberim yoktu. Olsaydı zaten böyle şey imkansızdı. Neyse duyduğum gibi çıldırdım, nasıl böyle şey olur. Anneme kardeşlerime kızıyorum. Kendimi kaybetttim. Gittim odamdan çıkardım emaneti, taktım kafaya.. O ara annemler kapıyı kitledi. Dayımın evi aradım geliyorum seni vurmaya, hemen sonra kapattım. İtalyan işi.. Neyse kapıya döndüm anneme kapının kilidi aç, çekil yolumdan! İzin vermem.. Gitmeme izin vermedi. Zorladım, yok. Annem ağlamaya başlayınca, benim ayarım bozuldu. Lanet ettim hayata. Değmezmiş annemi ağlatmaya dedim çekildim.

Onun için birkaç şarkı açıp onun gönlüne işle onları ve barışın. Beğendiğim bir kaç şarkıyı atıyorum, onun duyacağı şekilde aç dinlet.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.

16 yaşındaymışsın, fevri olabilirsin, senin bu hayatta kimin var? Bak burada bazen anılarımı yazıyorum konular içinde.

Bir gün annemi dayımlardan biri, nişan, düğün ya da kına gibi durumda ittiklerini söylemişlerdi. Seni yaşlarındayım. Alayına isyan modundayım, hırsız kovalıyorum sokakta silahla. Annem kanser bu arada. Bana söylemiyorlar o olayı çünkü dayımlarla kavgalıyım. Bizde söz, namustur. Sözlerini tutmadıkları için kavgalıydım. Neyse bir gün akşam üstüne doğru konu geçti ve benden gizlediklerini ağızlarından kaçırdılar, ben onların derneklerine gitmediğimden haberim yoktu. Olsaydı zaten böyle şey imkansızdı. Neyse duyduğum gibi çıldırdım, nasıl böyle şey olur. Anneme kardeşlerime kızıyorum. Kendimi kaybetttim. Gittim odamdan çıkardım emaneti, taktım kafaya. O ara annemler kapıyı kilitledi. Dayımın evi aradım geliyorum seni vurmaya, hemen sonra kapattım. İtalyan işi. Neyse kapıya döndüm anneme kapının kilidi aç, çekil yolumdan! İzin vermem. Gitmeme izin vermedi. Zorladım, yok. Annem ağlamaya başlayınca, benim ayarım bozuldu. Lanet ettim hayata. Değmezmiş annemi ağlatmaya dedim çekildim.

Onun için birkaç şarkı açıp onun gönlüne işle onları ve barışın. Beğendiğim birkaç şarkıyı atıyorum, onun duyacağı şekilde aç dinlet.

Abi yaşadığın şey için üzüldüm ve şarkıyı açtım bu sefer de sen bu şarkılarımı dinliyorsun dedi üstüne bir daha kızar gibi oldu bu yaşta bu şarkılar bana göre değil dedi

Hak etmişse o laf da söylenir. Fakat kavga sebebini bilmeden burada kör kütük sen haklısın diyemem. Yeri gelir ben de kavga ederim. Açıkçası ben haksız olduğum zaman insanların gözüne gözükmemeye çalışırım. Arkadaşım, ailem, akrabam vs. Çekilirim odama, takarım kulaklığımı biraz melankolik rap parçaları dinlerim. En iyi gelen şey budur bana.

Fakat beterini de elimi keserek yapmıştım. Genellikle dik başlıyımdır. Haksızlığa gelemem ve susmam da. Annemle kavga ettiğimizde en son haklı olduğumu bildiğim için bağırmıştım. Babam da annemden yana olmak zorunda ya, anne baba abi 3'üde üstüme gelmişti. Dediğim gibi nasıl bir sinir yaşadığımı emin ol bende bilmiyordum fakat plastik diş fırçamı kırıl elimi kesmiştim. O derece içim acıyordu. Sonra babam elimi görünce oda üzülmüştü halime bakıp, görünce. İlk defa 15 yıldır ilk defa babamın yanında o zaman ağlamıştım. Haksızlıktan veya üzüntüden değil, haklı olduğum yerde haksız ilan edindiğim için ağlıyordum.
Sonrasında yaklaşık 3 gün evdeki kimseyle konşmamıştım. 1,5 lite su ile 2 gün geçirmiştim. Yemek yemek canım istemiyordu. Annem en son geldi konuştu benimle. Hala içimdeki kırgınlık devam ediyordu lakin aile bu, anne de olsa baba da olsa abi de olsa aynı evde, aynı sudan, aynı yemekten yiyorsunuz. İsteseniz de istemesenizde orada olmak zorundasınız.

Belki içinizi rahatlatır diye kısa bir hikayemi anlatmak istedim, dert anlatmak ve dinlemek insana iyi gelebiliyor bazen.

Abi yaşadığın şey için üzüldüm ve şarkıyı açtım bu sefer de sen bu şarkılarımı dinliyorsun dedi üstüne bir daha kızar gibi oldu bu yaşta bu şarkılar bana göre değil dedi
Hayda! Annen sana bayağı gücenmiş desene. Neyse bari yatmadan önce zor gelecek ama öp ve odana kaç. Bu da yaramazsa ise buradaki taktikler kalacak :D

Yeni konular

Geri
Yukarı