Anomaly Agent Çıktı!

Harbiden, Türkler'in yüksek bütçeli oyun yapmamasının sebebi bu, destek alamayacaklar ki. Bir Crysis vardı yüksek bütçeli o da zaten yabancı bir oyun şirketine bağlılar.
Hocam bizim halk böyle. Kuru laf ile sözde herkes hardcore destekçi, iş paraya dökünce "Param yok ya." , "Biraz pahalı sanki." diyor. Bunu diyen kişilerin de binlerce liralık kütüphaneleri var.

@kino hocam alıyor muyuz? (Ben bugün sabah aldım.)

Demo sürümünü oynadığım kadarıyla oyun fena değildi. YouTube'da oyunu detaylı inceler öyle satın alırım.
Hocam bu türde ne olsa oynattırıyor bana kendini. Kısa oyunlar oluyorlar zaten. Demoda gun finisherları çok beğenmiştim. Finisher hareketleri çok hoş. Umarım sayısı artmıştır.

Şu Türk oyunlarına ayrıcalık yapmayı ne zaman bırakacaksınız artık? Diğer oyunlarda olduğu gibi ilgisini çeken insanlar satın alıyor. Malum şekilde oynayan insanlarda aynı yoldan devam ediyor. Kimse kimseyi ilgilendirmiyor. Oyun dünyasında korsan oyunculuk var oldu ve hep var olacak. Oyunu geliştiren ekip de zaten farkında herhalde. Oyunlar kırılıyor bir şekilde ve oynayan topluluk da mevcut. Bence doğrusu oynamak isterseniz satın alın. Çünkü oyuna günümüz şartlarında gayet ucuz bir fiyat belirlemişler. Üstüne çıkışına özel bir indirim mevcut. Dediğim gibi oynamak isteyen bence satın alsın. Para vermek istemeyene de bir şey diyemem.

Gayet güzel bir oyun. Puzzle’lar çok yaratıcı. Beklentimin üstü. Bence boş yapmaya gerek yok. Şimdiden Full Walkthrough yapan yabancılar da var. Desteklenecek ise bu oyunlar desteklensin. Pahalı da değil 6 saatlik oyun bu. Tebrik ediyorum yapanı.

Şu Türk oyunlarına ayrıcalık yapmayı ne zaman bırakacaksınız artık? Diğer oyunlarda olduğu gibi ilgisini çeken insanlar satın alıyor. Malum şekilde oynayan insanlarda aynı yoldan devam ediyor. Kimse kimseyi ilgilendirmiyor. Oyun dünyasında korsan oyunculuk var oldu ve hep var olacak. Oyunu geliştiren ekip de zaten farkında herhalde. Oyunlar kırılıyor bir şekilde ve oynayan topluluk da mevcut. Bence doğrusu oynamak isterseniz satın alın. Çünkü oyuna günümüz şartlarında gayet ucuz bir fiyat belirlemişler. Üstüne çıkışına özel bir indirim mevcut. Dediğim gibi oynamak isteyen bence satın alsın. Para vermek istemeyene de bir şey diyemem.
Niye ayrıcalık yapmayalım ki ? Indie oyun alacağım zaman Türk oyunu almayı tercih ederim.
Türkiye'deki sektör büyürse daha kaliteli oyunlar görebiliriz ve hepsinde de yerel fiyatlandırma olur. Hem de ülkeye döviz girmiş olur. Win-win. Oyun geliştirmek masraflı bir iş destek olunmaz ise gelişme olmaz.

Ama tabi ki gerçekten samimi bir şekilde işini yapana destek olunmalı. Malum oyun gibi proje ödevini yerli ve milli fasa fiso diye pazarlayana destek olunmamalı.

Niye ayrıcalık yapmayalım ki ? Indie oyun alacağım zaman Türk oyunu almayı tercih ederim.
Türkiye'deki sektör büyürse daha kaliteli oyunlar görebiliriz ve hepsinde de yerel fiyatlandırma olur. Hem de ülkeye döviz girmiş olur. Win-win. Oyun geliştirmek masraflı bir iş destek olunmaz ise gelişme olmaz.

Ama tabi ki gerçekten samimi bir şekilde işini yapana destek olunmalı. Malum oyun gibi proje ödevini yerli ve milli fasa fiso diye pazarlayana destek olunmamalı.
Bence de milli ve dini duyguları sömüren oyunlar dışında Türk yapımı oyunlara ayrıcalık göstermekte bir sorun yok. Oyun cidden Türk oyun sektörüne katkı amacıyla yapılmışsa bu anlaşılır zaten. Ama bizim milletimiz 2 cami arkaya da bağlama sesi koyulan boş hazır asset dolu oyunları gündeme çıkartmayı bundan drama yapmayı daha çok seviyor.

Yeni konular

Geri
Yukarı