Antrenmanda pump olamamak

Haslenkarag

Hectopat
Daha fazla  
4 aydır fitness yapıyorum ilk 3 ay 5x5 ve fullbody yaptım herhangi bir kas kazanamadım. Son 1 aydır hypertrophy antrenmanı yapıyorum ama hiçbir zaman kol ve bacak hariç bir yerde pump hissiyatı alamadım. Göğüs, omuz, sırt hele sırtı eskiden hiç hissedemiyordum şu an yeni yeni hissetmeye başladım. Omuz ve göğüs yanıyor hissiyat var ama pump yok, sırtı sadece arada hissediyorum ama yanmıyor. Bazen kollarım pump bile olmuyor hareketi yaparken form doğru hızlı çekip yavaş ve tam salıyorum yanıyor ama pump olamıyor ve dediğim bölgelerde hiç pump yok. Çözümü var mıdır? Yardımcı olursanız sevinirim.

Göğüs ve sırt zor pumplanır zaten önce biraz alt yapı lazım olmayan şeyi pumplayamamak normal. Kollar içinde atabileceğin max ağırlık ile 4x12 dene omuzlar için de 4x12 yap illaki pumplanacak.

Göğüs ve sırt zor pumplanır zaten önce biraz altyapı lazım olmayan şeyi pumplayamamak normal. Kollar içinde atabileceğin Max ağırlık ile 4x12 dene omuzlar için de 4x12 yap illaki pumplanacak.

Omuzlarda sonsuz lateral giriyorum yanma hissinden aglayacak gibi oluyorum ama pump olmuyor yag oranim da biraz yuksek onunla alakali olabilir mi?

Omuzlarda sonsuz lateral giriyorum yanma hissinden aglayacak gibi oluyorum ama pump olmuyor yag oranim da biraz yuksek onunla alakali olabilir mi?
Yağ oranın yüksekse pump olsa bile göremessin kanka, sen kası hissetme odaklı antrenmanlara devam et yağ oranını da düşür, sonra daha rahat hissedersin pump etkisini. Ayrıca antrenman öncesi 1.5-2 litre su iç gün içinde, tuz alımını ayarla ve bol bol yeşillik tüket.

Sırtı zaten fazla kas kütlen yoksa hissedemezsin hissetsen bile çok az hissedersin. Pump için de bir takım teknikler var ben inanmıyorum ama onları deneyebilirsiniz. Bunlardan bir tanesi de tuzdur. Antrenmandan 15-20 dk önce çay kaşığının yarısına tuz koyup tüketebilirsin. Bunun mükemmel bir pump vereceği söyleniyor.

Spor öncesi çörçil yapın (maden suyu, limon, tuz). Hedef bölgelere hasar vermekle uğraşın (yani büyümesiyle). Pump bir anlık bir şey günün sonunda, ölçümleri aylık olarak da kaydedin, gelişimi görürsünüz, yağ oranınızı düşürmek için 3 4 gün her antrenman sonuna (6 günlük programı baz alarak diyorum bunu) çıkmadan önce koşu bandında eğimi bir 9 10 yapıp iyice yürüyün 25 30 dakika 5 6 hızda (10 çok yüksek gelirse 6 yapıp zamanı artırın). Yeme içmeye de dikkat ederseniz yağ oranınız düşer.

Yağ oranın yüksekse pump olsa bile göremessin kanka, sen kası hissetme odaklı antrenmanlara devam et yağ oranını da düşür, sonra daha rahat hissedersin pump etkisini. Ayrıca antrenman öncesi 1.5-2 litre su iç gün içinde, tuz alımını ayarla ve bol bol yeşillik tüket.

İnternette izlediğim videolar ve okudugum makaleler hissiyat ve pumpun kas gelisimini etkiledigini soyluyor amacim gormek degil sadece zihin kas baglantisini kurmak.

Yağ oranın kas oranına göre yüksek derece fazlaysa olabilir. Sen bırakma devam et illaki hissedeceksin sağlıklı beslen ayrıca ve sürekli kiloyu arttırmaya çalış. Arka kol çalışmayı da unutma bu arada kolu en büyük gösteren kas bölgesi orası.

Geri
Yukarı