App Store'den Mac Os Maverics 10.9.2 Base System DMG DVD'ye Yazdırma

Byciwano

Hectopat
Daha fazla  
App Store'den Mac Os Maverics 10.9.2 Base System DMG indirdikten sonra DVD'ye yazdırmak için yapmamız gerekenler nelerdir?

USB'ye boot edilebilir ancak DVD olarak saklanması daha uzun ömürlü olur. En azından hem PC'de hemde Flash Diski boşuna kullanılmamış oluruz...

Son düzenleyen: Moderatör:
Müsbet bir yanıt halihazırda Sosyal'de mevcut:

Mac OS X Mavericks 10.9 Yükleme DVD'si | Technopat Sosyal

Ek olarak belirtmem gerek ki AppStore'dan indirilem App dosyası eğer bootable değilse bir işinizie yaramaz. Bootable bir sürüm olmalı diye biliyorum. Yani özellikle DMG dosyası olmalı ve içinde boot kısmı olmalı.

DVD olarak Dual Layer bir DVD gerekli. Yazma için ise Transmac kullanabilirsiniz.

Müsbet bir yanıt halihazırda Sosyal'de mevcut:

Mac OS X Mavericks 10.9 Yükleme DVD'si | Technopat Sosyal

Ek olarak belirtmem gerek ki AppStore'dan indirilem App dosyası eğer bootable değilse bir işinizie yaramaz. Bootable bir sürüm olmalı diye biliyorum. Yani özellikle DMG dosyası olmalı ve içinde boot kısmı olmalı.

DVD olarak Dual Layer bir DVD gerekli. Yazma için ise Transmac kullanabilirsiniz.

Tabiki boot dosyası var yalnız anlamadığım şu: hackintosh'ta 10.9.2'den app store hesabımdan indirdim gizli klasörleri ve dosyaları göster dedim içinde Boot dosyası bulunmakta. Ama Diske Bastırdım 8gblık dual label disk ama boot olmamaktadır...

Son düzenleyen: Moderatör:
İçinde boot dosyası olmasının bir önemi yok. Boot kısmı dedim özellikle. Bir belleğin ya da DVD'nin boot edebilmesi için söz konusu medyanın en başına, yazma işlemini yapan program tarafından bir boot kaydı atılır.

Sizin yaptığınız, Windows kurulum DVD'sini elle kopyalamak gibi olmuş. Elle kopyalanan bir DVD çalışmaz çünkü boot özelliğini yitirmiştir.

Mac üzerinden de AppStore'dan indirmiş olduğunuz 10.9.2 sürümünü bootable olarak DVD'ye yazamazsınız. Bu işi yapan Diskmaker X vardı ama o da DVD desteğini sonlandırdı.

Yukarıda verdiğim konudaki DMG dosyasını indirip Toast gibi bir yazılımla DVD'ye yazdırabilirsiniz.

Bir de bu sürüm orijinal Mac'ler içindir.

Uyarı! Bu konu 11 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı