Mac Os X 10.9.2 Temel Sorunlarım

incidenbiri

Hectopat
Yer
Malatya
Daha fazla  
Meslek
web tasarımcı
Usb yazma ekran kartı dosyalarını silme (benim ekran kartım ati mobility radeon HD 5650) buraya kadar sorun yok.

Sorunlarım;
1-Bios da Security kısmı altında boot kontrol kısmı yok (bunu es geçip denedim)
2-Clover Bootloader ekranı > options > graphics ınjectör menu > Inject Intel yerine Ati yani ekran kartım görünüyor. (Bunu da es geçtim kurulum yaptım)
-------Kurulum yaptıktan sonra videodaki diğer ayarlarıda yaptım
3-clover configurator'u çalıştırdığımda yukarıdan extra tuşuna basıyorum videoda bahsedildiği gibi 2 tane disk seçeneği gelmiyor direk EFI dosyası oluşturuyor haliyle diğer diske clover dosyasını atamıyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
Direk harddiskindeki EFI bölümünü görüyorda o yüzden seçenek gelmiyor. Ayrıca illa usb'deki dosyaları atacaksın diye bir gereklilik yok. Receb bey temiz sade bir config dosyası olduğu için onu tercih ediyor. Zaten clover kurarken kedi ayarlarını özelleştir kısmında seçiyorsun. Direk kurulumda yazılmış olan config dosyasıda bir probleme sebeb olmaz.

Benim bilgisayarımda UEFİ desteği yok ama küçük farkla yüklenebiliyor.Clover configurator açtıktan sonra Üst menülerden Mount Efi deyince USB'deki EFİ bölümü bağlanıyor.Sonrasında videodaki gibi klasör değişimi yapılıyor.Tecrübeyle sabittir.

Önemli olan yükleme yaptığın HDD bölümünde EFİ klasörü.Clover USB EFİ bölümünü mount ettiğinde Sistemin yüklü olduğu kısma Efi klasörü oluşturuyor sonrasında klasör kopyalaması ve izinleri soruyor. 
Ati olması önemli değil.

Dostum 0 dan kuruluma başladım. Sen başarılı bi kurulum yaptıysan bana yardımcı olabilir misin?

Yardımcı olmaya çalışabilirim.Bir kaç bilgisayara başarılı sayılabilecek kurulumlar yaptım.

Son düzenleme:
Tamam kurulum bitti.
Şimdi senin izlediğin adımlar neydi ( 3-clover configurator'u çalıştırdığımda yukarıdan extra tuşuna basıyorum videoda bahsedildiği gibi 2 tane disk seçeneği gelmiyor direk EFI dosyası oluşturuyor haliyle diğer diske clover dosyasını atamıyorum.) kısmındayım şu an.

Dosya ve klasör farklı şeyler.Dosya tekildir.Klasör ise tekilleri barındıran çoğuldur.Clover configurator üst menülerinin birisinin altında USB takılı iken Mount Efi seçimi var.USB efi bölümü bağlandığını masaüstünde görebilirsin.Sistemin yüklü olduğu HDD bolume gelince Efi klasörünün oluşması gerek sonrası kopyala-yapıştır.

Uyarı! Bu konu 11 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı