Apple Batabilir mi?

Apple Batar mı?

• Batar

• Batmaz

Sonuçları sadece ankete oy verdiğinizde görebilirsiniz.
@Rovou tek sebep demedim farkındaysan, en büyük sebebi iOS olması dedim. Şahsen iPhone’daki o tadı aldıktan sonra Android’e dönmek istemiyorum. Kasıyormuş gibi geliyor bana. Ayrıca, kimin telefona ne kadar vereceği sana mı kaldı?
Bana kalmadı. Ama bu israf nasıl sizi rahatsız etmiyor anlamıyorum. Şuan 5 yıllık mi4 kullanıyorum. Yeni bir telefon alabilirim ama ben telefonla uzaya çıkmıyorum. O kadar ütopik fiyatlar bence tamamen israf. Size almayın demiyorum. "Bence" kelimesini görmezden gelerek yorum yapmayın. Zenginsen veya paran varsa alırsın ama bazı kişiler var zorlukla kredi çekip alıyorlar benim sözüm onlara.

EDIT: Mi4'e MIUI 10 1-2 aya gelicek. Yani hala güncelleme alıyor.

Apple kullanmadım hiç ama şunu biliyorum şuan iPhone 6-6S-6S plus-6 Plus gibi cihazlar eskiyince insanlar iOS işletim sistemine alıştığı için kolay kolay Androide geçemeyecekler.El mahkum onlarda ya kendi telefonlarinin bir kac nesil sonrakisini alacaklar.(iPhone 7 gibi)Veya şuanki güncel seriyi. Bu döngünün sürekli devam edeceğini düşünüyorum o yüzden Apple'ın kolay kolay batacağını pek sanmıyorum ama eskisi gibi piyasada söz sahibi olamayacağı açık.

Son zamanlarda Apple şirketinin değerinde ciddi bir gerileme oldu. Apple CEO'su tim cook da iPhone satamıyoruz tarzında açıklamalar yaptı. Bu nedeni ise Çin ve Amerika arasında yaşanan olaylarla veriyorlar. İnternette ise Apple şirketinin son 3-4 ayda 452 milyar dolar kaybettiğini yazıyorlar. 1 milyar 158 milyon dolar değerindeki Apple 700 milyon seviyesine geriledi tarzında.

1. Sizce bunun sebebi Apple'nin ne yapması olabilir? Bana kalırsa kesinlikle fiyatları. Şu an ülkede alınmayacak şeyler arasında. (Türkiye için)
  2. iPhone X ile zaten Apple büyük bir değer kaybetmişti diye hatırlıyorum. Şimdi daha da kötüye gidiyorlar. iPhone XR, iPhone xs/ XS Max gibi telefonları çıkarmak sizce ne kadar mantıklıydı?
  3. Apple yeni bir iPhone çıkarırsa durumlar daha kötüye gider mi?
  4. iPhone X ilk çıktığında 2019 başlarında veya 2018 sonlarında yenilecek tarzında söylemler vardı. Bu iPhone XR mı oluyor yoksa iPhone X 2019 tarzı bir şey mi çıkacak?
  5. Apple, Çin ve Amerika arasında ki durumlar yüzünden mi bu halde?

Apple batmaz. Gereksiz algı yapmayın. Fiyat olayına gelince ülkede yüzde 300 vergi alınıyorsa Apple ne yapabilir? Kaldı ki amiral gemisi Android cihazlarda pahalı. Zarar olayına gelince Apple'ın sadece karı azaldı. Ortada zarar falan yok. Yeni bir iPhone çıkması olayına gelince 14 Pro'lar çıktığı andan itibaren satış rekoru kırdı. Durumun daha kötüye gitmesi diye bir şey yok.

Apple'ı ayakta tutan şey IOS. IOS yerine Android kullansa telefonlarını o fiyata satamazdı zaten. Android IOS'e çok yaklaştı. Eğer bir gün Android IOS'u yakalar hatta geçerse(ki geçmeyi bilmem ama çok zaman geçmeden yakalayacak) Apple'ın işi zora düşer. O zaman sadece Apple'a olan algı onu ayakta tutar. O da biterse radikal değişimler yapması gerekir. Firmalar da devletler gibidir. Doğar,büyür,yaşlanır ve ölür.

Geri
Yukarı