Apple iOS imzalarını açar mı?

furkan1878

Decapat
Daha fazla  
Apple bazı modellerini güncellemelerle yavaşlattığını hepimiz biliyoruz. Benim de otomatik güncellemem maalesef açık kaldığı için bir gece kendi kendine 15.6 güncellemesini telefonuma yükledi. Telefon o kadar yavaşladı ki eskisi gibi performans vermediğini gözle bile fark ettim. Bu yüzden 15.5'e geri dönmek istiyordum. Telefonumun iOS sürümünü düşürmek için günlerce uğraş gösteriyordum. Fakat Apple tarafından eski iOS sürümleri imzalanarak kullanım dışı veya tekrardan kuruluma kapatıyorlarmış. Hemen yayınlanır yayınlanmaz 15.5'in bile kullanıma kapatıldığını gördüm. İmzası olan iOS sürümüne geçmek mümkün mü? Apple imzaları açma durumunda oluyor mu? İpsw de gözüken kullanım dışı sürümleri kurabiliyoruz mu? Yardımcı olursanız sevinirim. Sadece 15.5'e düşürmek bile bana yeter.

Apple imzalamayı açmadığı sürece geri sürüm düşürme yapamazsınız. Gayri resmi olarak ise telefonu Jailbreak yaparak düşürebilirsiniz.

Apple'ın sözde ''planlı yavaşlatma'' politikasından etkilenecek olan cep telefonu şu anda Apple iPhone 7'dir. iOS 15.5'ten iOS 15.6'ya güncelledikten sonra performans açısından bir sorun yaşamadım. Apple, eski iOS imzalarını asla açmaz.

Hiç bu zamana kadar Apple imzalamayı açmadı mı?

Apple benim bildiğim hiçbir zaman geri sürüm düşürme için imzalamayı açmadı. Sadece telefonunuzu yeni güncellediyseniz size güncellemeden önceki sürüme dönmek için bir haftqa gibi bir süre tanıyor o kadar.

Apple benim bildiğim hiçbir zaman geri sürüm düşürme için imzalamayı açmadı. Sadece telefonunuzu yeni güncellediyseniz size güncellemeden önceki sürüme dönmek için bir haftqa gibi bir süre tanıyor o kadar.

O zamanı kaçırmışım demek ki :( geri dönüş yapamıyorum.

1 kere açtı o da yeni güncellemede olan güvenlik sıkıntısı nedeniyle 1 hafta sürüp geri kapattılar ama bir daha açacaklarını zannetmiyorum.

Gayriresmi siteleri önerir misin? Jailbreak falan?

İmzalar kapandıktan sonra geri açılmıyor. Ayrıca 15.6 çok stabil hocam, performans kaybı görmedim ben. Güncelledikten sonra kısa süreli takılmalar olabilir. Cihazınızı yeniden başlatın.

İmzalar kapandıktan sonra geri açılmıyor. Ayrıca 15.6 çok stabil hocam, performans kaybı görmedim ben. Güncelledikten sonra kısa süreli takılmalar olabilir. Cihazınızı yeniden başlatın.

Telefon modelini öğrenebilir miyim hocam? Telefonum iOS 16'yı alacak son telefonlardan 8 Plus.

Yeni konular

Geri
Yukarı