Sizce Apple iOS 15'te tasarım değişikliğine gitmeli mi?

Metafractal

Kilopat
Makaleler
29
Yer
Türkiye
Bilindiği üzere Apple, iOS 7'den beri tasarım konusunda yenilik yapmadı.

Bir süredir iOS 15'in tasarım konusunda farklı olacağı konuşuluyor. Apple e-postasından gelen bir sızıntı, iOS 15'te kontrol merkezinin tamamen yeniden
tasarlanacağını gösteriyor. Uygulama ikonlarının da macOS Big Sur ile aynı olacağı da sızıntılar dahilinde;

cvfjiy5e0n651.jpg

EfOLSvhXkAAcl6w.png

Sizce Apple, iOS 15'te tasarımı yeniden ele almalı mı?

Bilindiği üzere Apple, iOS 7'den beri tasarım konusunda yenilik yapmadı.

Bir süredir iOS 15'in tasarım konusunda farklı olacağı konuşuluyor. Apple e-postasından gelen bir sızıntı, iOS 15'te kontrol merkezinin tamamen yeniden
tasarlanacağını gösteriyor. Uygulama ikonlarının da macOS Big Sur ile aynı olacağı da sızıntılar dahilinde;

Eki Görüntüle 772469
Eki Görüntüle 772474

Sizce Apple, iOS 15'te tasarımı yeniden ele almalı mı?
Şuan ki tasarım da çok hoşuma gidiyor ama değişse fena olmazdı.

Bir değişiklik olmalı ama bana kalırsa çok değişiklik olmadığı iddia edilse de korunan bir çizgiyle beraber yeniliğe gidilen noktalar var. Kullanıcıların istediği değişim hevesine anlam verebiliyorlardır tabii ki ama hiç doğru düzgün bir konsept tasarıma denk gelmedim daha, sizin attığınızda da garip bir yapaylık var misal. Zevkler ve renkler tartışılmaz tabi ama Apple'ın tasarımcı ve yazılımcıları işini gayet iyi yapıyor diye düşünüyorum.

Artık arayüz değişimi görmeliyiz ama bu çıkan sızıntılardaki kontrol merkezi Android'e benziyor o yüzden beğenmedim. Daha güzel bir şey yapmalılar bence.

Yeni konular

Geri
Yukarı