APU Sistemde "Critical_Structure_Corruption" Mavi Ekran Hatası

kenjie

Hectopat
Herkese merhaba. Videolarınızda gördüğüm A10 7890K APU sistemi kendi çapımda toplamaya çalıştım. Topladım da fakat çeşitli sorunlar yaşadım sistemimi ilk çalıştırdığım vakit sorunsuzca açılmıştı ve kullanıyordum bilgisayarı kullanmaya başladıktan 2 gün sonra bilgisayar başına geçtiğim de fanlar çalışıyordu vede kasada ışık felan her şey yanıyordu fakat görüntü yoktu. Anakartıma baktığımda ise CPU ibaresinin kırmızı yandığını gördüm. Vatan'a servise koştum hemen, oradaki çalışan test etti RAM'i, işlemciyi. Onlar da sorun olmadığını söyledi. En son denemediğimiz anakart kaldı onuda değiştirince problemin anakartta olduğunu söyledi ve garantiye gönderdim, anakartım şuydu; MSI A68HM GAMING Soket FM2+ DDR3 2400Mhz(OC) VGA&HDMI&DVI Anakart.
Servisten gelince para iadesi aldım çünkü ellerinde aynı anakarttan yoktu. İnternetten şunu sipariş ettim; MSI A68HM Gaming 1333mhz-2133mhz(OC) FM2+ mATX Anakart.
Ürün elime ulaştıktan sonra fark ettimki bu ürün aynı olmasına rağmen OC haliyle 2133MHz RAM destekliyormuş. Gene de sistemimi kurup denedim sistem açıldı BIOS'tan RAM'leri 2133 MHz olarak ayarladım. Sistemimde her şey yolunda gidiyordu oyun oynamaya başladım genellikle CS:GO oyuyorum. FPS'im 100-200 arası gidip gelirken 15-20 dk sonra “CRITICAL_STRUCTURE_CORRUPTION" bu hatayı alıyorum. İnternetten araştırdığımda RAM'den kaynaklı olduğunu görüyorum. Sistemimde uyumsuz parçalar mı var diye şüpheledim kendimden. Yardımlarınızı bekliyorum bu uzun yazımı okuyanlara teşekkürlerimi sunuyorum

Sistemim de ekran kartına gerek duymadığım için henüz takmadım.
  • AMD A10 7890K Soket FM2+ Wraith Fan 4.1GHz 4MB Önbellek 95W 28nm R7 GPU İşlemci
  • MSI A68HM Gaming 1333mhz-2133mhz(OC) FM2+ mATX Anakart
  • Corsair 8GB (2x4GB) Vengeance Pro DDR3 2400Mhz C11 Dual Kit Ram
  • Sandisk SSD Plus 240GB 530MB-440MB/s Sata 3 2.5"

Son düzenleyen: Moderatör:
Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı