Aras Kargo Teslimat Sorunu

rhaecia

Hectopat
Merhaba, siz değerli sosyal üyelerine bugün Aras Kargo tarafından nasıl mağdur edildiğimi göstermek isterim.
18/11/2019 tarihinde Decathlon üzerinden Domyos marka şort ve tişört sipariş ettim. Sipariş 19 Kasım'da mükemmel (!) bir kargo şirketi olan Aras Kargonun emin (!) ellerine teslim edildi. Kargo hareketleri bölümünü kontrol ettiğimizde 28 Kasım tarihine kadar bulunduğum ilin şubesine vardığına dair bir güncelleme bulunmuyor.
1.png

Bugün kargo tarafından ne kapım çalındı ne de evde misiniz diye telefon açıldı, ancak şu işe bakın kargo ayağıma kadar gelmiş ve ne hikmetse ben kabul etmemişim.
2.png

Dersim olduğu için saat 17'ye kadar evde değildim, ancak annem bütün gün evdeydi; kendisine sorduğumda kapının hiç çalmadığını söyledi. Decathlon ile görüştüm, kendileri sağolsun yeni bir paket ayarladılar.
Bu adamların sorumsuzluğundan gerçekten sıkıldım, sırf dağıtıma çıkarmamak için insanlardan habersiz iade süreci başlatıyorlar. Siz siz olun bu şirketle sakın ola iş yapmayın. Mağdur edildiğim şube (kendilerinin Google Maps'te 2.7 puanlarının olması ne olduklarını az çok belirtiyor): Google Maps

Aliexpress den işlemci sparişim de şubeye takılmıştı şubeden gidip kendim almak zorunda kaldım.
Beli senin kargonda şubeden dağıtıma çıkmamış olabilir.

Aliexpress den işlemci sparişim de şubeye takılmıştı şubeden gidip kendim almak zorunda kaldım.
Beli senin kargonda şubeden dağıtıma çıkmamış olabilir.
Ne dağıtıma çıktığına ne de varış şubesine vardığına dair bir güncelleme yapmamış herifler. Kapıma kadar gelmiş, ben kabul etmemişim.

Markalaştırmak istemem ama ben de Aras Kargo'dan memnun kalmadım. İstanbul içinden aldıkları bir kargoyu 2 günde getirebilecek iken 1 haftada getirdiler.

Siz siz olun bu şirketle sakın ola iş yapmayın.
Şirket değil, bazı çalışanlar sıkıntı. Yazdığınız mantıkla düşünürsek hiçbir kargo şirketinden, kimse bir şey almamalı. Şirketin üst yetkilileri kimseye "Dağıtıma çıkartmayın, alıcıya ulaşamadığınızı rapora ekleyin." demiyor. Asıl sıkıntı denetimin olmaması. Bu yalnızca Aras Kargo'da olmadı, her şirkette elbet olmuştur ve olmaya da devam edecek. Denetim olmadıktan sonra, hiçbirinde atılma korkusu olmadığından bu böyle olmaya devam ediyor.

İnsanlar artık "zorla çalıştırılıyor" gibi...
Hiç Aras Kargo müşteri hizmetlerini arayıp kargonun durumunu sorguladın mı? Bazen Web sitesi doğru bilgi vermiyor da...

Yazdığınız mantıkla düşünürsek hiçbir kargo şirketinden, kimse bir şey almamalı.
Yazdığım yazının neresinde böyle bir şey dedim? Ben her kargo şirketine kötü bir ithamda bulunmadım. PTT Kargo, Sürat veya MNG'de Arasta yaşadığım saçmalıkların hiçbirisini yaşamadım, bu ilk değil.
İnsanlar artık "zorla çalıştırılıyor" gibi...
Hiç Aras Kargo müşteri hizmetlerini arayıp kargonun durumunu sorguladın mı? Bazen Web sitesi doğru bilgi vermiyor da...
Neden müşteri hizmetlerini arayıp durumu sorgulayayım? Kargo takip numarası ne güne duruyor? Canlı destek işe görüştüm, beni arayacaklarını söylediler ama bilin bakalım ne oldu; aramadılar.

Yazdığım yerin neresinde böyle bir şey dedim? Ben her kargo şirketine kötü bir ithamda bulunmadım. PTT Kargo, Sürat veya MNG'de Aras'ta yaşadığım saçmalıkların hiçbirisini yaşamadım, bu ilk değil.
Bugün siz Aras Kargo için, "Siz siz olun bu şirketle sakın ola iş yapmayın.", yarın bir başkası Yurtiçi Kargo için aynı şeyi yazar. Yazanlar var diye her şubesi kötü olacak değil.

PTT Kargo, Sürat veya MNG'de Aras'ta yaşadığım saçmalıkların hiçbirisini yaşamadım, bu ilk değil.
Ben de her zaman Sürat Kargo, MNG, Aras Kargo, Yurtiçi kullanıyorum, hepsi evime birkaç yüz metre uzaklıkta, ben de hiçbir şekilde bir sorun yaşamadım, yaşatmadılar. Benim sorun yaşamamam nasıl şirketi sorunsuz kılmıyorsa, sizin sorun yaşamanız da tüm şirketi sorunlu kılmaz.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı