Aras Kargo Teslimat Sorunu

Şirket değil, bazı çalışanlar sıkıntı. Yazdığınız mantıkla düşünürsek hiçbir kargo şirketinden, kimse bir şey almamalı. Şirketin üst yetkilileri kimseye "Dağıtıma çıkartmayın, alıcıya ulaşamadığınızı rapora ekleyin." demiyor. Asıl sıkıntı denetimin olmaması. Bu yalnızca Aras Kargo'da olmadı, her şirkette elbet olmuştur ve olmaya da devam edecek. Denetim olmadıktan sonra, hiçbirinde atılma korkusu olmadığından bu böyle olmaya devam ediyor.

Çalışan o şirketin bir elemanı olduğundan sonuç olarak şirket sorumludur. Tabi ki şirket eleştirilecek. Evet normalde alternatifleri iyi olsa şu zamanki birçok kargo şirketinden kimse bir şey almaz. Kötünün iyisini seçiyoruz sadece ki onu da seçemiyoruz çoğu yerde kargo şirketi seçeneği yok. Hatta hangi kargoyla yolladıklarını direk yazmıyorlar. Belki bilerek yapıyorlar insanlar almayabilirler diye. Üstüne düşen onu da öğreniyor ve başka yerden almaya çalışıyor.

Denetimi kim yapacak ben mi ? Yüzde 100 eminim şirket yetkilileri her şeyin farkında. Bu şikayetler onlara ulaşmıyor mu sanıyorsunuz?

Bugün siz Aras Kargo için, "Siz siz olun bu şirketle sakın ola iş yapmayın.", yarın bir başkası Yurtiçi Kargo için aynı şeyi yazar. Yazanlar var diye her şubesi kötü olacak değil.

Ben de her zaman Sürat Kargo, MNG, Aras Kargo, Yurtiçi kullanıyorum, hepsi evime birkaç yüz metre uzaklıkta, ben de hiçbir şekilde bir sorun yaşamadım, yaşatmadılar. Benim sorun yaşamamam nasıl şirketi sorunsuz kılmıyorsa, sizin sorun yaşamanız da tüm şirketi sorunlu kılmaz.
İyisi varken kötü şirketi neden tercih edelim? Bugün sorun yaşamıyorsun, ama yarın sorun yaşamayacağının garantisi yok. Bugün beni mağdur ettilerse, yarın seni mağdur edebilirler. Ayrıca diğer kargo şirketlerinde 3 yaşıyorsam Aras'ta 10 yaşıyorum. Bu yüzden tercih etmeyin dedim, keyfiniz bilir; kimseyi zorladığım yok.

Neden müşteri hizmetlerini arayıp durumu sorgulayayım? Kargo takip numarası ne güne duruyor? Canlı destek işe görüştüm, beni arayacaklarını söylediler ama bilin bakalım ne oldu; aramadılar.
Kargo takip numarası dediğim web sitesinden sorgulamak işte? Aras kargo geleceği zaman mutlaka müşteri hizmetlerini ararım. Kargomun son durumunu oradan sorgulatırım. Ayrıca Aras Kargo ile ilgili tek sıkıntım "Şubeden teslim" alacağım diyip kargomu dağıtıma çıkarması... Bunun dışında bir sıkıntı yaşamadım 😅

Kargo takip numarası dediğim web sitesinden sorgulamak işte? Aras kargo geleceği zaman mutlaka müşteri hizmetlerini ararım. Kargomun son durumunu oradan sorgulatırım. Ayrıca Aras Kargo ile ilgili tek sıkıntım "Şubeden teslim" alacağım diyip kargomu dağıtıma çıkarması... Bunun dışında bir sıkıntı yaşamadım 😅
Valla gördüğün gibi adamlar ne dağıtıma çıktığına, ne de şubeye geldiğine dair bir güncelleme girmişler takibe. Garip.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı