Arctic Liquid Freezer II 360 mm sıvı soğutma soğutmuyor

emin.0016

Hectopat
Daha fazla  
Ryzen 7 5800x3D işlemcim fırın gibi yandığı için 8 bin TL'ye 360 mm destekleyen kasa ve bu soğutmayı aldım fakat derecelerim hala boşta 70'i oyunda 80 85leri görüyor bilgisayarı açtığım zaman sıvı soğutmanın sadece 2'si çalışıyor. Sonra diğeri dönmeye başlıyor. Tam hıza alsam bile derecelerde değişiklik olmuyor. Bilgisayarcı yaptı montajı ve sürdüğü termal macunun sahte MX4 2019 olduğu ortaya çıktı bu yüzden olabilir mi? Bilgisayarcıya söyledim paramı iade etti fakat bu ısınma sorununu nasıl çözebilirim?

Fan yönleri yanlış olabilir, soğutucuyu tam oturtamamış olabilir.

Bir süre ben de bilmeyerek MX-4 kullanmıştım kule tipimde ancak hiçbir şekilde böyle anormal sıcaklıklarda çalışmıyordu.

Macun isterse en kalitesiz olsun bu kadar fark olmaz bence montaj hatalı. Resim atabilir misiniz kasa için de?

Son düzenleyen: Moderatör:

Dosya Ekleri

• Screenshot_2023-07-11-16-56-11-909_com.miui.gallery.jpg
    Screenshot_2023-07-11-16-56-11-909_com.miui.gallery.jpg
    64,3 KB · Görüntüleme: 146
Pinleri nasıl bağlanmış ona bakabilir misin? Bir de radyatör fanı kaç RPM de dönüyor hem radyatör hem fanların pinleri nereye takılmış ona bir bak.

CPU fan kısmına nasıl taktığına mı bakayım anlamadım ve de fanlar Full hızda çalışma modunu açsamda dereceler değişmiyor.

Pinleri nasıl bağlanmış ona bakabilir misin? Bir de radyatör fanı kaç RPM de dönüyor hem radyatör hem fanların pinleri nereye takılmış ona bir bak.

Kutudan montajlı bir şekilde çıktı Teknobiyotik'den almıştım sorunlu olabilir mi? Radyatörden çıkan 1 tane kablo var oda CPU fan a bağlı.

CPU fan kısmına nasıl taktığına mı bakayım anlamadım ve de fanlar Full hızda çalışma modunu açsamda dereceler değişmiyor.

Kutudan montajlı bir şekilde çıktı Teknobiyotik'den almıştım sorunlu olabilir mi? Radyatörden çıkan 1 tane kablo var oda CPU fan a bağlı.

Kaç RPM de dönüyor?

Son düzenleyen: Moderatör:
Bu pompa devri ise normal peki soğutucu fanları kaç devirde çalışıyor onlarda SYS fan girişine mi takıldı?

Benim bildiğim gördüğüm 1 kablo var oda CPU fana bağlı direkt. MSI Afterburner'de bu sonuçları RPM'i gördüm onu attım yanlış yaptıysam ne yapmam gerektiğini anlatın düzeltipmatayım.

Bu pompa devri ise normal peki soğutucu fanları kaç devirde çalışıyor onlarda SYS fan girişine mi takıldı?
bu şekilde

Dosya Ekleri

• IMG_20230711_205128.jpg
    IMG_20230711_205128.jpg
    197,8 KB · Görüntüleme: 123

Yeni konular

Geri
Yukarı