Arduino kaç volt adaptör ile beslenir?

• Arduino için nasıl bir adaptör kullanılmalı?
  • Elimde iki adaptör var. Arduino için kullanılmaya uygun mudur (Eğer uygunsa 9Vluk mu 12Vluk mu daha iyi olur?)
  • Uygun değilse önerebileceğiniz adaptör var mıdır?
Arduino alacağım. Olmazsa yanında adaptör sipariş edeceğim. Tavsiyelerinizi bekliyorum.

Orijinal ise ikisi de olur.
Değil ise 2. Olanı kullan (9v)
Mesela Arduino'ya 2. tak. Motor sürücü kartı vs. parçalarda 12v kullan.

Abi ben ilk defa Arduino kullanacağım. Geçen sordum sosyalde. Arduino UNO R3 (Atmega 328 chip) yazıyor. Bu seti alıp eksikleri ileride tamamlamayı düşünüyorum. Direnç.net i önerdiler yarin karar verip alacağım. https://www.hepsiburada.com/arduino...seti-t1-p-HBV00000IH3TK?magaza=Elektro+Market
Merhaba Atmega 328 ile CH340 farklı şeyler. Sizin attığınız linkteki CH340, ucuz olan. Ama aynı işlevdeler. Ayrıca set halinde almak yerine Arduino set önerisi diye konu açın, orada bir şeyler toplamaya çalışırız. Etiketlemeyi unutmayın. :)
Benimki orijinal değildi maalesef. Klon modeldi. En ucuz olan CH340 çipli. Regülatörün modeli 4B2X. Daha önceki açtığım konuda siz bunun datasheet'ine bakmıştınız. Normalde 12V karşılayabiliyormuş lakin yabancı forumlarda da bu regülatörün 12V ile yandığını yazmışlar. Sizde bunları söylemiştiniz. :)
Ben olayı hiç hatırlamıyorum, ama vardı sanki öyle bir şeyler. Muhtemelen datasheete @cengover_ekin baktı, ben baksam hatırlardım. 😁
Yani ben ona rica etmiş de olabilirim bir aralar banlıydım. :D

Şimdi tekrar baktım, internette datasheet çıkmıyor. Bu arada ben 328P Arduino'yu 12V ile beslemişliğim var, hatta çift 12V ile beslemiştim yine bir şey olmamıştı. Ama CH340 olanı 9V üzeri beslememeye özen gösteriyorum, çünkü sizin konunuzu okuduktan sonra yakmak istemiyorum. :D

Ama teoride bir sorun olmaması lazım, regülatör yüzünden sorun çıkıyor. Normalde olmaması lazım. :D

Orijinal ise ikisi de olur.
Değil ise 2. Olanı kullan (9v)
Mesela Arduino'ya 2. tak. Motor sürücü kartı vs. parçalarda 12v kullan.
Teşekkürler
Merhaba Atmega 328 ile CH340 farklı şeyler. Sizin attığınız linkteki CH340, ucuz olan. Ama aynı işlevdeler. Ayrıca set halinde almak yerine Arduino set önerisi diye konu açın, orada bir şeyler toplamaya çalışırız. Etiketlemeyi unutmayın. :)
Tamam abi teşekkürler

Geri
Yukarı