Askerde ne yemek veriliyor?

• Konuyu başlatan vbios
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 35
  • Görüntüleme 6B
Sözleşmeli er dediği kardeşim askeriyede en düşük rütbedir ve doğal olarak en çok ezilen kişidir. Genelde sınır birliklerine gidesin ve bir dağın başında yaşarsın. Yemek olarak normal askerler ne yiyorsa sen de aynısını yersin. Askere gidince görürsün zaten. Hayatın karşına ne çıkaracağını bilemezsin. İmkanlar insanı bazen bazı şeylere sürüklüyor. Hakkında hayırlısı olsun.

Çok yemek seçen biri için bu soru gayet normal arkadaşlar, bir kaç kişi trol ve ciddiyetsiz demiş de yani anlamadım, tabi herkes her yemeği yemek zorunda veya sevmek zorunda değil. :)

Ben büyüyünce sözleşmeli er olacağım ve oradan da yavaş yavaş rütbe alarak uzman çavuş falan olacağım. Sizce sözleşmeli er olunca ne verirler? Bi' de kariyer alanlarını yazarsanız sevinirim. Yani yemek olarak ne verirler?

öncelikle meslek adına falan gibi tabirler kullanmanızı tasvip etmiyorum.
ikincisi yapmak istediğiniz meslek askerlik yani kalıcı askerlik bunun ile ilgili yemeğin ne olduğunu merak ediyorsanız mesleği tercih etmeyiniz,tabikide türk silahlı kuvvetlerine gidipte aç kalma ihtimaliniz yok istisnalar haricinde.
son olarak yapacağınız mesleği maddiyat olarak görmeyiniz mutlu olamazsınız, para odaklı çalışmayın çalıştığınızın ve yaptığınız işin hakkını alın derim iyi günler...
Çok yemek seçen biri için bu soru gayet normal arkadaşlar, bir kaç kişi trol ve ciddiyetsiz demiş de yani anlamadım, tabi herkes her yemeği yemek zorunda veya sevmek zorunda değil. :)

evinizde durum nasılsa orada da aynı sevmediğiniz yemeği ne yapıyorsunuz :) ?

Arkadaş hayata 2-0 yenik başlamış baksana sözleşmeli er olacağım diyor. Astsubay bile değil.
Nereden heves ettin bilmiyorum ama vatan millet sakarya hepsi hikaye bunların. Üstelik yemek ne veriyorlar diye sorman hiç bir şey bilmediğinin kanıtı. Yemek lezzeti arıyorsan askerlik gideceğin son yerdir.

Arkadaş hayata 2-0 yenik başlamış baksana sözleşmeli er olacağım diyor. Astsubay bile değil.
Nereden heves ettin bilmiyorum ama vatan millet sakarya hepsi hikaye bunların. Üstelik yemek ne veriyorlar diye sorman hiç bir şey bilmediğinin kanıtı. Yemek lezzeti arıyorsan askerlik gideceğin son yerdir.
Soyadım Eroğlu 😜 7 soyumuz asker olup hep şehit olmuş bu benim içinde bir görev😜

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı