Askerde ne yemek veriliyor?

• Konuyu başlatan vbios
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 35
  • Görüntüleme 6B
Nereye düştüğüne bağlı. Kıbrıs'ı soruyorsan ben Kıbrıs'ta yaptım. Tankçı olarak. Yemekleri yine bizim gibi askerler yapardı. Allah'ın gücüne gitmesin ama bazen yemek çıkardı köpeklerin önüne atardık yemezlerdi. Kıbrıs'ta askeriyede köpek doludur. Orda askerlik yapanlar bilir. İsraf çok fazlaydı Kıbrıs'ta. Mesela muz çıkardı. Tonlası çöpe dökülürdü. Meyve, sebze, et aklına ne gelirse.

Acemiliği ise Balıkesir'de yaptım. Oraya düşersen yaşadın. Adamlar yemek konusunu öyle böyle aşmamışlar. 1 hafta boyunca hiç aynı yemek çıkmazdı. Ara öğünlerde dahi farklı yemekler olurdu. Balıkesir'de kötü yemek çıktığını ya da yediğimi hatırlamıyorum. Adamlar o kadar aşmıştı ki. Kahvaltıda çay ve sıcak süt servis ederlerdi. İstediğin kadar içmek serbest. Bana sütü sevdiren yer Balıkesir'di.

Son düzenleme:
Erken konu olmuş. Hafif de trollük seziyorum ama şöyle söyleyeyim sana aynı konuyu 5 sene sonra yani askerlik zamanın geldiğinde aç. 5 yıl sonra belki askerde yumurta yerine suşi verecekler.

Genelde kötü şartlarda yapılmış, bildiğimiz sulu ev yemekleri çıkıyormuş diye görmüştüm. İyi yapan yerler de vardır kötü yapan yerler de vardır ama bazı yerlerde zehirlenmeler oluyordu.

Sen YEMEKSEPETİNİ yükle ordan sipariş ver. Bazen ilkleri bizlerin yapması lazım bi ara dene dostum. Artık çiğ köfte mi istersin Adana kebap mı Balık mı bilemem. 🤪

Şaka bir yana şöyle açıklayayım yemek olayı her yerde değişir ben Ağrı/Patnos 3. Jandarma Komando Alay komutanlığında askerdim oranın yemekleri çok kötüydü mesela alay içinde asker yapıyordu yemeği daha sonra Erzincan'a göreve gittik oranın yemekleri de dışarıdan geliyordu şirket yapıyordu magnum fındık fıstık'a kadar veriyorlardı mesela.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı