Askere gidilmezse ne olur?

Devletin şu anki ideolojisine hizmet etmek istemiyorum. Hapis, para cezası vb. var mıdır?

Bunları buldum, doğrulunu bilmiyorum.

asker1.png

asdker.png

Eskisi gibi kolundan tutup götürme yok. Gün başına cezası var. Kesiyorlar gidip ödüyorsun.

Hocam, bu bir yaşa kadar mı sürüyor, yoksa hayatı boyunca mı kişinin, bu ücret ödendiği taktirde askerliğe gitmeyebiliyor mu?

20 yıl kaçak olarak parayı ödersen anlık kur ile bedelliden ucuza geliyor. Silah zoruyla askere götürmüyorlar ise parayı ödeyip kaçak olarak dolaşmaya devam edebiliyor muyuz?

Herşeyin olduğu gibi askerliğinde bugu var. Ben yüksek kilodayım ve beni almıyorlar. Aynı şekilde az kilolu insanlarıda almıyorlar. Ciddi bir psikolojik rahatsızlığın varsa da almıyorlar. psikiyatriden muaf olursan hakkında rapor çıkar ve iş bulmada zorlanırsın.

Boyunun son iki hanesine 27 ekliyorsun yani 180 diyelim 80+27=117 sınır kilo oluyor, 117 üstünde kiloda askere almıyorlar.

Herşeyin olduğu gibi askerliğinde bugu var. Ben yüksek kilodayım ve beni almıyorlar. Aynı şekilde az kilolu insanlarıda almıyorlar. Ciddi bir psikolojik rahatsızlığın varsa da almıyorlar. psikiyatriden muaf olursan hakkında rapor çıkar ve iş bulmada zorlanırsın.

Boyunun son iki hanesine 27 ekliyorsun yani 180 diyelim 80+27=117 sınır kilo oluyor, 117 üstünde kiloda askere almıyorlar.
Matematiğine hayran kaldım .

Yeni konular

Geri
Yukarı