Askere gitmekten korkuyorum, içim daralıyor

Alfirk

Kilopat
Ocak ayında üniversiteden mezun oldum. 96 doğumluyum yaşım 24. evet belki 96'lı kardeşlerim benden çok çok önce gitmiştir askerliğini bitirmiştir ama ben hala yapmadım dediğim gibi ocak ayında mezun oldum ve yaş 24.

2 Yıl daha erteleme hakkım varmış.
E-devlet'den onu kullanmalı mıyım? Yani biraz daha erteleyip geç mi gideyim şöyle ocak ayında falan çünkü şimdiden psikolojik olarak yorgunum hiçbir şeyden keyif alamıyorum korkuyorum.

Yoksa en erken yani haziran-Temmuz ayı gibi gideyim mi arkadaşlar? Ama dediğim gibi korkuyorum bir bilinmezlik var. Ben böyle biraz sessiz sakin biriyim herkesle arkadaşlık yapamıyorum. Yani korktuğum konu hergün sabah erken kalkmak, hergün traş, koşu, verilen işler değil de korktuğum konu yabancı arkadaşlar böyle sessiz biriyim ezilmekten korkuyorum biraz. Çok sesim yüksek biri değilim. Biraz kavgadan tartışmaktan korkuyorum.

Sizce ne yapayım arkadaşlar erteleyeyim mi ocak ayına kadar, yoksa temmuz ayında gideyim mi?

Son düzenleyen: Moderatör:
Ocak ayında üniversiteden mezun oldum. 96 doğumluyum yaşım 24. evet belki 96'lı kardeşlerim benden çok çok önce gitmiştir askerliğini bitirmiştir ama ben hala yapmadım dediğim gibi ocak ayında mezun oldum ve yaş 24.

2 Yıl daha erteleme hakkım varmış.
E-devlet'den onu kullanmalı mıyım? Yani biraz daha erteleyip geç mi gideyim şöyle ocak ayında falan çünkü şimdiden psikolojik olarak yorgunum hiçbir şeyden keyif alamıyorum korkuyorum.

Yoksa en erken yani haziran-Temmuz ayı gibi gideyim mi arkadaşlar? Ama dediğim gibi korkuyorum bir bilinmezlik var. Ben böyle biraz sessiz sakin biriyim herkesle arkadaşlık yapamıyorum. Yani korktuğum konu hergün sabah erken kalkmak, hergün traş, koşu, verilen işler değil de korktuğum konu yabancı arkadaşlar böyle sessiz biriyim ezilmekten korkuyorum biraz. Çok sesim yüksek biri değilim. Biraz kavgadan tartışmaktan korkuyorum.

Sizce ne yapayım arkadaşlar erteleyeyim mi ocak ayına kadar, yoksa temmuz ayında gideyim mi?

Kardeşim ben de 95 doğumluyum askerliğimi yaptım geleli 7 ay fln oldu.
Ben kendi durumumu anlatayım. Elektrik Elkt. Müh. bölümünden mezun oldum. Uzun süre iş aradım internet ortamında ama askerlik önemli bir koşul olduğu için Cv mi görüldü bile yapmıyorlardı. Kafam attı gittim tecili bozdurdum. İzmire kısa dönem 6 ay askerliğim çıktı. Keşkem uzun dönem çıkaydı ama nasip değilmiş. Acemilik ve ustalık yerim aynıydı. Gider gitmez devrelerimle tanıştım. Bir muhabbet sohbet ortam efso. Gittikçe samimi olduk.Bir sürü anı biriktirdim, dost ve arkadaş edindim ki halen buluşup konuşuyoruz. Velhasıl kelam dışardan çoğu kişi askerlik hakkında şöyle böyle diyip korkutabilir bunlara takılma herkesin askerliği birliğine bölüğüne devre arkadaşlarına göre değişiklik gösterebilir. Abi üniversiteye gidiyormuşsun gibi düşün Tamam mental olarak aynı değil😁 lakin topu topu 6 ay yapıcan. Bizden önceki abilerimiz çok daha uzun süre yapmışlar. Sana verilen görevi yerine getir. Komutanın ne derse emredersin komutanım, emret komutanım. Sonuç olarak vatani görevini yerine getiriyorsun gururlanmalısın. Şimdilik aklıma bu kadar geldi. Hakkında hayırlısı olsun kardeşim ☺️

Kardeşim ben de 95 doğumluyum askerliğimi yaptım geleli 7 ay fln oldu.
Ben kendi durumumu anlatayım. Elektrik Elkt. Müh. bölümünden mezun oldum. Uzun süre iş aradım internet ortamında ama askerlik önemli bir koşul olduğu için Cv mi görüldü bile yapmıyorlardı. Kafam attı gittim tecili bozdurdum. İzmire kısa dönem 6 ay askerliğim çıktı. Keşkem uzun dönem çıkaydı ama nasip değilmiş. Acemilik ve ustalık yerim aynıydı. Gider gitmez devrelerimle tanıştım. Bir muhabbet sohbet ortam efso. Gittikçe samimi olduk.Bir sürü anı biriktirdim, dost ve arkadaş edindim ki halen buluşup konuşuyoruz. Velhasıl kelam dışardan çoğu kişi askerlik hakkında şöyle böyle diyip korkutabilir bunlara takılma herkesin askerliği birliğine bölüğüne devre arkadaşlarına göre değişiklik gösterebilir. Abi üniversiteye gidiyormuşsun gibi düşün Tamam mental olarak aynı değil😁 lakin topu topu 6 ay yapıcan. Bizden önceki abilerimiz çok daha uzun süre yapmışlar. Sana verilen görevi yerine getir. Komutanın ne derse emredersin komutanım, emret komutanım. Sonuç olarak vatani görevini yerine getiriyorsun gururlanmalısın. Şimdilik aklıma bu kadar geldi. Hakkında hayırlısı olsun kardeşim ☺
Yani hocam korkulacak bir şey yok mu? Herkes samimi mi, yani kavga tartışma çıkaran arkadaşlar olur mu

Trans olun. Evet yanlış duymadınız. Trans olun. Transa giren insanların ruh sağlığı bozuluyormuş, diye duydum. Çünkü beyin aktiviteleri ile ilgili bir durummuş. Farklı alemler insanları delirttiyor. Belki çürük alırsınız.

Askerlik eskisi gibi kötü değil ama dediğin gibi altta kalma durumun varsa, bunu biraz aşman gerekir sataşanı yakanı bırakmayan olursa bildirmen yetecektir. Bunun dışında dediğin işlerde sorun yaşamam diyorsan sıkıntın olmaz, hele bir de mesleğin varsa askerde işine yarayacak rahat edersin işini yaparsın çoğunlukla.

turkiye-brezilya-4-0-capslari-9.jpg

Geri
Yukarı