Assassin's Creed serisine hangi oyundan başlanmalı?

Assassin's Creed 2 ile başlamanı öneririm. İlk oyunun hikayesi ve oynanışı kötü.
İlk oyun hakkında ipuçlarını AC 2 ek paketi niyetinde çıkan AC Revelations oyununda veriyorlar.

İlk oyun zayıf kalıyor şimdiki oyunlardan sonra zevk almazsın. Walktrough'unu izlersin internetten. İkiden başla bence.

İlk oyundan başlamanızı tavsiye ederim. Öyle bahsedildiği kadar kötü bir oyun değil. Oyunun tek sıkıntısı çok yavaş bir ilerleyişi vardı. Fakat oynatıyor kendini.

İlk oyun rezalet falan değil. Ezio fanboylarının söylemesi o şekilde. Zamanında harika bir oyundu. 2007 yılında çıktı diye hatırlıyorum. O güne kadar ne bu şekilde bir tırmanma ne de suikastçıları adam akıllı ele alan bir oyun olmadı. Hikayeye gelecek olursak her oyunda ana hikayeye bir şeyler eklendiğini düşünüyorum, hepsini oynamadım. Ama kendi içlerinde de hikayeleri var. Ama 2, brotherhood ve relevations aynı karakteri ele aldığı için bunlardan biri değil, sırayla hepsini oynamanı öneririm. Alt yazıları anlayacak ingilizcen vardır umarım, hatta yanlış hatırlamıyorsam ilk oyunda alt yazı yoktu bile. Sonradan bir yama ile eklemiş olabilirler ama sanmıyorum. 3 oyununun başında X karakterini oynarken oyunun asıl büyük çoğunluğunda onun oğlunu oynuyorsun. 4'te ise X dediğimiz karakterin babasını oynuyorsun. Ama zamana bakarsak sürekli takip eden kişiler önce 3 oyununu oynadı, bu durumda hata yaptılar. Buradan da görüldüğü gibi istediğin oyunu oynayabilirsin. Ezio karakterini içermeyenler dışında. Hala görüyorum ki ilk oyuna çamur atanlar var. Uzun süre piyasada kalması ve oyunun duyulmasında Ezio'nun etkisi inkar edilemez fakat ilk oyunla ikinci oyun arasında bana göre göze çarpan tek şey Ezio'nun yüzebilmesi. Hep insanların o zamanlar daha güçsüz sistemleri olduğu bu yüzden de Ezio'yu savunduklarını düşünürdüm. -3 çıktığında bile Ezio Ezio diye delirenler vardı- Neyse, dediğim gibi her oyunu oynaman gerekmiyor, mesela ben 1, 2, brotherhood, revelations, 3, liberation, 4, origins şeklinde oynadım. 4'ten sonra hem vakit ayıramadım hem de Unity beni sarmadı, sonrasında yanlış hatırlamıyorsam syndicate ardından ya da arada bir yerlerde rogue çıktı. Rogue'un oynanışına baktığımda 4 ile farkının buzlu bir yerde geçmesi olduğunu rahatlıkla söyleyebilirim. Başta da söylediğim gibi hikaye istiyorsan ingilizce şart. Hayatın boyunca türkçe yama kullanamazsın, ki tüm oyunlarda yoktur diye düşünüyorum.

AC 2, Brotherhood, Revelations Ezio'nun muhteşem üçlemesini içersede bence ilk oyundan başlamalısın. Ezio'nun atası Altair'in hikayeside bence vazgeçilmezler arasında ki bence önce kitaplarını okumalısın. Kitaplarını okuduktan oyunlarını oynadım ancak kitaplar AC 2 den başlıyor ve her kitabın oyunu yok. İlk oyunu oynamadan (bence kesinlikle oynayın) Ezio üçlemesini oynarsaniz Revelations oyununda biraz anlaşılmazlıklar yaşayabilirsiniz. İyi oyunlar dilerim.

Assassin's Creed 2 ile başlamanı öneririm. İlk oyunun hikayesi ve oynanışı kötü.
İlk oyun hakkında ipuçlarını AC 2 ek paketi niyetinde çıkan AC Revelations oyununda veriyorlar.
Assassin Creed 2 ve dediğin Dlc'nin linkini atar mısın? Kurulumu fln nasıl aynı sorunu bende yaşıyorum 1.den başlamak isterim ama grafikleri ve hikayesi kötü.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı