Elektronik ASUS (2022) ROG Zephyrus G15 R7 6800HS + RTX 3060 512/16 GB - 27.998 TL

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Ben diğer karttan sipariş vermek zorunda kalacağım ve bunu yapmak istemediğim için 512 GB olanı kullanmaya başladım. Artık başka bir SSD eklerim yapacak bir şey yok. Aslında ben de acele etme taraftarı değildim ama bu model çok hoşuma gidiyordu ve kaçırsam üzülürdüm, o yüzden mutluyum açıkçası.
Alakasız ama birşey soracam. 2021 modellerinde parmak izi okuyucu var. Bu modelde var mı?

Asus rog zephyrus g15 ga503rm-hq124

https://www.trendyol.com/asus/rog-z...313138240?boutiqueId=611961&merchantId=106740

Bu üründe kamera var mı? Teknorya’ya hepsiburada üzerinden sorduğumda üründe webcam bulunmamaktadır diye yanıtladılar ama trendyol üzerinde var diye yanıtlandı.
Bu üründe kamera var. Kamera olmayan model geçen yıl çıkan modeldi. Resimlerde galiba geçen yılki modele ait.

Alakasız ama birşey soracam. 2021 modellerinde parmak izi okuyucu var. Bu modelde var mı?

Bu üründe kamera var. Kamera olmayan model geçen yıl çıkan modeldi. Resimlerde galiba geçen yılki modele ait.
Kamera var, parmak izi okuyucu yok. Kamera ile yüz kilidi kullanabilirsiniz. Yatakta eğimli olmama rağmen algıladı, kullanışlı bence.

dogru 2022 olan modellerde kamera mevcut 720p kamera yer aliyor ancak parmak izi okuyucu yok. windows hello ozelligi de var.

Şimdi sipariş verdim. Monster veya Acer Nitro almayı düşünüyordum ama dün bu konuyu gördüm iyi oldu vallahi.

Dürüst olmak gerekirse ben de aynısını 1 TB için düşünüyorum, o yüzden kişisel olarak 512 GB PCI-e 4 ve 2 TB PCI-e 3'ü 1 TB PCI-e 4'e tercih ederim. Ama bunlar kişisel ihtiyaç ve zevklere göre değişen şeyler elbette ki.

Cihaz geldi bugün açtım. Cihaz da ısınma mevcut.(çok yüklenmedim)sesi sıfır o konuda mükemmel. Taşınabilirliği çok iyi. Pil 4saat gitti. Driverları ASUS'un sitesinde açılmıyor. Onun yerine aynı işlemci ve özelliklere sahip olan G14 2022'nin Wi-Fi driverını yükledim. Gerisini Windows Update'den yaptım.

Şimdi sipariş verdim. Monster veya Acer Nitro almayı düşünüyordum ama dün bu konuyu gördüm iyi oldu vallahi.

Doğru tercih tek sıkıntı 3060 ekran kartının W değeri ROG STRIX'e göre düşük.

Cihaz geldi bugün açtım. Cihaz da ısınma mevcut.(çok yüklenmedim)sesi sıfır o konuda mükemmel. Taşınabilirliği çok iyi. Pil 4saat gitti. Driverları ASUS'un sitesinde açılmıyor. Onun yerine aynı işlemci ve özelliklere sahip olan G14 2022'nin Wi-Fi driverını yükledim. Gerisini Windows Update'den yaptım.

Pil ömrünü GPU'yu MUX'la devre dışı bırakarak çoğaltabilirsiniz hocam, kaç dereceleri görüyor yük altında?

Bende de wifi driverları yoktu, usb wifi adaptörü vardı onunla wifi'a bağlandım. Dediğiniz gibi gerisi kendilğinden oldu. En son myasus ve armoury crate yükledim. Armour crate önemli çünkü oradan gpu modunu optimize edilmiş yapınca 3060'ı çoğu zaman devre dışı bırakıyor. Bir de nvidia driver paketi hata veriyordu, geforce experince yüklerseniz oradan otomatik yükler son sürümü.

Pil ömrünü GPU'yu MUX'la devre dışı bırakarak çoğaltabilirsiniz hocam, kaç dereceleri görüyor yük altında?

Daha çok fazla kullanamadım malum oyunların GB değeri büyük . Gpu yuMUX'la devre dışı bıraktım zaten. Yoksa daha az giderdi diye düşünüyorum. Daha ilk günü bir şeyler konuşmak için erken diye düşünüyorum. Bundan önceki bilgisayarım Casper i510.nesil işlemcili ekran kartsız bir laptoptı. Ona göre Wi-Fi'si çok iyi. Ayrıca hoparlör konusunda bekletim yoktu ama sesi çok iyi.

Evet o konuda arada kaldım ama çok fps delisi olmadığım için Zephyrus tercih ettim. Yanılmıyorsam Zephyrus da 120W zaten çok sıkıntı yapmaz. Allah utandırmasın hocam hayatımda aldığım en pahalı ürün :d.

Bende de Wi-Fi driverları yoktu, USB Wi-Fi adaptörü vardı onunla Wi-Fi'a bağlandım. Dediğiniz gibi gerisi kendilğinden oldu. En son MyASUS ve Armoury Crate yükledim. Armour crate önemli çünkü oradan GPU modunu optimize edilmiş yapınca 3060'ı çoğu zaman devre dışı bırakıyor. Bir de NVIDIA driver paketi hata veriyordu, GeForce Experience yüklerseniz oradan otomatik yükler son sürümü.

Onları yaptım beni şaşırtan şey Apple cihazı ASUS'un ekranında görebilmek oldu. Dediğin bütün programları bende aynı şekilde kurdum. Windows 11 yükledim kurulumu çok hızlı oldu. 45-60saniye arası. Son olrak Win Update BIOS güncellemesi indirdi ve yaptı o esnada gelen fan sesi bayağı yüksekti sizde böyle bir şey oldu mu?

Evet o konuda arada kaldım ama çok fps delisi olmadığım için Zephyrus tercih ettim. Yanılmıyorsam Zephyrus da 120W zaten çok sıkıntı yapmaz. Allah utandırmasın hocam hayatımda aldığım en pahalı ürün :d.
Benimde öyle

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Geri
Yukarı