Elektronik ASUS (2022) ROG Zephyrus G15 R7 6800HS + RTX 3060 512/16 GB - 27.998 TL

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Onları yaptım beni şaşırtan şey Apple cihazı ASUS'un ekranında görebilmek oldu. Dediğin bütün programları bende aynı şekilde kurdum. Windows 11 yükledim kurulumu çok hızlı oldu. 45-60saniye arası. Son olrak Win Update BIOS güncellemesi indirdi ve yaptı o esnada gelen fan sesi bayağı yüksekti sizde böyle bir şey oldu mu?

Benim de öyle.

BIOS güncellemesi sırasında yüksek fan sesi normal. Bende de öyle oluyor.

Onları yaptım beni şaşırtan şey Apple cihazı ASUS'un ekranında görebilmek oldu. Dediğin bütün programları bende aynı şekilde kurdum. Windows 11 yükledim kurulumu çok hızlı oldu. 45-60saniye arası. Son olrak Win Update BIOS güncellemesi indirdi ve yaptı o esnada gelen fan sesi bayağı yüksekti sizde böyle bir şey oldu mu?

Benimde öyle
Telefondan müzik dinlediğim için bios update sırasındaki fan sesini duymadım maalesef, format cidden çok hızlı oldu, windows'un ilk ayar kurulumları çok daha uzun sürdü internetsiz yapmama rağmen, biraz komik geldi o...

simdi su bilgisayari gordum itopyada ben asus zephyrus siparisi verdim zaten ama 22.000 liraya 3060li cihaz da tercih edilebilir ilgilenenlere oneririm.

Evet o konuda arada kaldım ama çok FPS delisi olmadığım için Zephyrus tercih ettim. Yanılmıyorsam Zephyrus da 120W zaten çok sıkıntı yapmaz. Allah utandırmasın hocam hayatımda aldığım en pahalı ürün :d.

Pil ömrünü GPU'yu MUX'la devre dışı bırakarak çoğaltabilirsiniz hocam, kaç dereceleri görüyor yük altında?

Bende de Wi-Fi driverları yoktu, USB Wi-Fi adaptörü vardı onunla Wi-Fi'a bağlandım. Dediğiniz gibi gerisi kendilğinden oldu. En son MyASUS ve Armoury Crate yükledim. Armour crate önemli çünkü oradan GPU modunu optimize edilmiş yapınca 3060'ı çoğu zaman devre dışı bırakıyor. Bir de NVIDIA driver paketi hata veriyordu, GeForce Experience yüklerseniz oradan otomatik yükler son sürümü.

Cihazı saat23.00'dan saat 5.30'a kadar indirme yapması için ekran kapalıbir şekilde bıraktım saat 5.30'da şarjın %42 de olduğunu gördüm. Bunun yanı sıra cihazda en ufak bir sıcaklık yoktu.

simdi su bilgisayari gordum itopyada ben asus zephyrus siparisi verdim zaten ama 22.000 liraya 3060li cihaz da tercih edilebilir ilgilenenlere oneririm.
Asus kalitesi vermez diye düşünüyorum

Benimde öyle
Forza 4te en yüksek ayarlarda oynarken klavye tuşlarına basılmayacak seviyede ısındı böyle devam ederse kutular iadeye yollarım. Gpu86 derecelerde cpu ise 82

Cihazı saat23.00'dan saat 5.30'a kadar indirme yapması için ekran kapalıbir şekilde bıraktım saat 5.30'da şarjın %42 de olduğunu gördüm. Bunun yanı sıra cihazda en ufak bir sıcaklık yoktu.

Forza 4te en yüksek ayarlarda oynarken klavye tuşlarına basılmayacak seviyede ısındı böyle devam ederse kutular iadeye yollarım. Gpu86 derecelerde cpu ise 82
95e kadar cikti gpu ve cpu

ASUS kalitesi vermez diye düşünüyorum.

Forza 4'te en yüksek ayarlarda oynarken klavye tuşlarına basılmayacak seviyede ısındı böyle devam ederse kutular iadeye yollarım. GPU86 derecelerde CPU ise 82.

95e kadar cikti GPU ve CPU.

ROG.

ASUS kalitesi vermez diye düşünüyorum.

Forza 4'te en yüksek ayarlarda oynarken klavye tuşlarına basılmayacak seviyede ısındı böyle devam ederse kutular iadeye yollarım. GPU86 derecelerde CPU ise 82.

95e kadar cikti GPU ve CPU.

ROG STRIX oyun icin daha iyi olacaktir gibi klavye tuslarina şu anda dokunamiyorum.

Son düzenleme:

ROG.

ROG STRIX oyun icin daha iyi olacaktir gibi klavye tuslarina şu anda dokunamiyorum.
Ben de öyle olacağını tahmin etmiştim ama oyun ikinci planda olduğu için önemsemedim, masaüstü de var ama ekran kartı düşük, ileride oyunlara çok sararsam ekran kartı da bakmak gerekecek.

ROG.

Laptobun altını silgi vb yardımı ile havaya kaldırdınız mı? Masada alttan hava deliklerini kapatacak şekilde oynuyorsanız normal.

Laptopun altını silgi vb yardımı ile havaya kaldırdınız mı? Masada alttan hava deliklerini kapatacak şekilde oynuyorsanız normal.

İki tarafına kitapla havaya kaldırıp oynuyorum. BIOS güncellemesinden sonra biraz daha normale döndü gibi ilk geldiğinde 95-97arasında geziyordu yük altında. Şimdi 83-90 arası geziyor yük altında.

İki tarafına kitapla havaya kaldırıp oynuyorum. BIOS güncellemesinden sonra biraz daha normale döndü gibi ilk geldiğinde 95-97arasında geziyordu yük altında. Şimdi 83-90 arası geziyor yük altında.
Cihaz hangi modda çalışıyor? (Perfomans, Turbo vb.) Ayrıca cihazın ekranını görüş açısını engellemeyene kadar açmak soğutma açısından faydalı. Bahsettiğim tasarım:
1661260237790.png

1661260270444.png

cihazı 3 gündür kullanıyorum. öncelikle hoşuma giden noktaları yazayım. ekran kalitesi oldukça iyi. gündelik ve ofis işleri konusunda gayet iyi bir bilgisayar diyebilirim. şarj konusu beklediğim kadar iyi olmasa da kötü diyemem. ortalamanın üzerinde performans sergiliyor diyebilirim batarya için. gelelim işin en kritik kısmına yani oyun tarafına. beni hayal kırıklığına uğrattı diyebilirim. çok fazla sıcaklık üretiyor cihaz. klavye dokunulmayacak noktalara geliyor. bir yere kadar tahammül edilebilir ama bir noktadan sonra dokunulmayacak duruma gelmesi tolere edilemeyecek gibi malesef. cihazın yan taraflarından çıkan sıcaklıktan dolayı kullandıgım fare bile ciddi olarak ısınıyor. elimi rahatsız edecek kadar bir sıcaklıktan bahsediyorum. bilmiyorum bende mi sorun var ama cihazın 3060 kartı devre dışıyken yaptıgım windows kullanımında bile klavye oldukça sıcak oluyor. alacak kişilerin bu sıcaklık olayını iyi düşünmesi gerekiyor. bir saat kadar god of war oynadım ancak bu süre zarfında ciddi anlamda sıcaklıklar yüksek seyretti. 90 dereceleri geçen sıcaklıklar az değil. laptop sogutucu kullanarak da test edeceğim. oyun benim için elzem değil ama oyun oynamayacaksam da bu bilgisayarı kullanmak yerine macbook air falan alırım açıkçası.

Hocam kitap da hava çıkışlarını kapatabilir, silgiler sadece köşeleri kapattığı için silgiyle daha iyi olacaktır bence. Ayrıca AMD'nin Turbo Boost'unu kapatırsanız işlemci derecesi 15 derece düşecektir. Zaten güçlü bir işlemci, boşuna Turbo Boost'un aktif kalmasının bir mantığı yok bence, çünkü oyun oynanmadığında gündelik işlerde fanlar bile çok az çalışır ya da hiç çalışmazken bir yeni sekme, video açma durumunda bir anda işlemci voltajı yükseliyor ve sıcaklık 70 derecelere fırlıyor. Ben 5600h ile 130W kullanmama rağmen Turbo Boost kapalı kullanıyorum ve daha hiçbir oyunda darboğazla karşılaşmadım.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Geri
Yukarı