ASUS 23,6" VG24VQR monitör sayfayı kaydırınca her yazı birbirine giriyor

lovemyers

Decapat
Makaleler
2
Arkadaşlar monitörü alalı 1 ay oluyor yeni fark ettim.
Karanlık kısımlarda kitap bile okuyamıyorum, sayfayı aşağıya kaydırınca her yazı birbirine giriyor şaka gibi.
Ghosting muhabbeti ile alakası var mı?
Berbat bir durum 4.500TL ver monitöre 165Hz ASUS kalitesi dedim durum bu.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.

Son düzenleyen: Moderatör:
Ghosting ve Black Smearing var

Monitör üzerinden yenileme hızını kontrol eder misin? Her metinde aynı şeyi yapıyor mu, siyah kısımlar daha az taranıyor olabilir. O derece yavaş bir harekette bu derece ghosting olmaması lazım.

Menüsünde ona denk gelen bir ayar kesin olarak vardır. Belki başka bir ismi olabilir. Overclocking ve overdrive kısımlarını biraz kurcala bence.

Arkadaşlar monitörü alalı 1 ay oluyor yeni fark ettim.
Karanlık kısımlarda kitap bile okuyamıyorum, sayfayı aşağıya kaydırınca her yazı birbirine giriyor şaka gibi.
Ghosting muhabbeti ile alakası var mı?
Berbat bir durum 4.500TL ver monitöre 165Hz ASUS kalitesi dedim durum bu.

VA panellerin çoğunda marka farketmeksizin durum bu size özel bir şey değil. Yani cihazınızda sorun yok ki iade yapmazlar bu soruna. Response time veya ELMB hatta trace Free gibi bir ayar varsa onu kurcalayın UFO testi açıkken o ayar azaltır. Değişim yaparlar ama gelen monitörde aynı olur.

Bende Samsung Odyssey G3 vardı ufo testiniz benim monitörümle aynı. Sadece siyahlarda oluyor bu sorun genelde.

Samsung VA panellerde response time, ASUS'ta galiba trace Free diye geçiyor.
Eizo'da da response time diye geçiyor. 😀

Son düzenleme:

Geri
Yukarı