Asus Freedos'a Windows 8.1 yüklemek

zorro14

Hectopat
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar aşağıdaki videoyu izledim. Windows 8.1'i usb belleğime yazdırdım.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Ama benim yeni aldığım Asus Bilgisayarın boot menüsü farklı, acaba burada gösterilenleri kendi boot menüme göre nasıl yapabilirim ? Acil Yardım çünkü notebook aldım ama daha kullanamadım. Boş boş duruyor :(

Aşağıdakiler aldığım Notebook'un boot menüsü (bunları internetten buldum benim notebook'la aynı tek fark boot kısmındaki enabled yazan yer disabled)

1.jpg
2.jpg
3.jpg
4.jpg
5.jpg

Aslında tek yapman gereken Save & Exit kısmından Restore Defaults demek ve Save Changes and Exit dedikten sonra açılışta Esc ya da F8 ile boot menüsüne girip USB belleği seçmek. Belleğin önünde UEFI ibaresi olursa ne ala.

Kaldı ki rehberdeki seçenekler aşağı yukarı aynıdır BIOS'unda.

Sizde boot configuration başlığı altında uefi gözükmüyor , eklediğim resim benim asus'un boot menüsü oradan uefiyi enable yaparak win 8.1 yükledim. Birde daha eski bir bilgisayarım var o uefi desteklemiyor. onda yüklerken yaptığım şey sadece usb belleği takıp boot ederken f12 ye basıp boot aygıtını seçmek oldu sorunsuz kurulum yapabildim her iki bilgisayarada.

Dosya Ekleri

• DSCN8113 copy.jpg
    DSCN8113 copy.jpg
    427,5 KB · Görüntüleme: 843
Aslında tek yapman gereken Save & Exit kısmından Restore Defaults demek ve Save Changes and Exit dedikten sonra açılışta Esc ya da F8 ile boot menüsüne girip USB belleği seçmek. Belleğin önünde UEFI ibaresi olursa ne ala.

Kaldı ki rehberdeki seçenekler aşağı yukarı aynıdır BIOS'unda.
Konuyu hortlatmak istemezdim ama sabahtan beri laptop a windows yüklemeye çalışıyorum. Freedos aldım. Yukarda anlattığınız şeyleri yapmama rağmen esc ye basınca gerek cd den gerekse usb den format attığımda yükleme tamamlanmaya yakın windows yüklemesi iptal edildi hatası alıyorum. UEFI usb maalesef çıkmıyor. Win8 ve Win10 denedim. win8 daha önce kullanıyordum sorunsuz. sadece UEFI için ayar yapıyorum boot için security enabe diğerleri disable yaptığımda tek seçenek dvd çıkıyor. usb hiç çıkmıyor. UEFI DVD yi seçtiğimde ise otomatik bios a giriyor. DVD ise SlimtypeDVD A DA8A6SH olarak yazıyor. Laptop markası Asus X550J . Aldığım yer biosu güncelleştir dedi asus u ara bi dedi. Asusu aradım biosunuz güncel diyor. Yardım edin lütfen.

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı