Asus G550JK-CN234H vs Lenovo Y50-70

Miroglu

Hectopat
Daha fazla  
Ekran kartı daha kötü olsa da Asus G550JK daha iyi bir tercih olur, lakin daha da iyisi: MSI GE60 2PC-400XTR Apache Core i7-4710HQ 8GB 128GB SSD + 1TB GTX850M 2GB 15.6" Full HD FreeDos (Hediyeli) | sanalmarketim MSI'ın ekran kartı GDDR5, Asus'unki DDR3. Aralarında %20-25 gibi ciddi bir performans farkı bulunuyor.

Biraz daha beklersen bu bütçe ile i7 işlemcili, GTX 950M ya da belki i5 işlemcili, GTX 960M GPU'lu bir gamebook alabilirsin. Şu an için bu bütçe ile notebook almak çok da iyi değil, yeni seri ekran kartları içiş bir geçiş dönemindeyiz ve GTX 900 serisi kartlar da performans olarak daha iyi durumda.

Ekran kartı daha kötü olsa da Asus G550JK daha iyi bir tercih olur, lakin daha da iyisi: MSI GE60 2PC-400XTR Apache Core i7-4710HQ 8GB 128GB SSD + 1TB GTX850M 2GB 15.6" Full HD FreeDos (Hediyeli) | sanalmarketim MSI'ın ekran kartı GDDR5, Asus'unki DDR3. Aralarında %20-25 gibi ciddi bir performans farkı bulunuyor.

Biraz daha beklersen bu bütçe ile i7 işlemcili, GTX 950M ya da belki i5 işlemcili, GTX 960M GPU'lu bir gamebook alabilirsin. Şu an için bu bütçe ile notebook almak çok da iyi değil, yeni seri ekran kartları içiş bir geçiş dönemindeyiz ve GTX 900 serisi kartlar da performans olarak daha iyi durumda.

Anladım Tunç Bey, linkte belirttiğim Lenovo'ya baktınız mı? sizce o nasıl? Bütçe olarak 3-3,5k. 4k yı göremem imkanım el vermiyor ne yazık ki. Benim aklımda bu ikisi var. Evet Asus ekran kartından dolayı biraz negatif sonuç veriyor. Birde almışken 16GB Ram olsun istiyorum. Bi tane notebook alayım sağlam olsun ömürlük olsun yani en kötü yine 5-6 sene dayandırsın istiyorum. Yoksa imkan olsa da MSI'ın yeni canavarını alabilsek.. :) Bilgileriniz için teşekkürler varsa eğer 3,5k ya kadar tavsiyelerinizi değerlendiririm.

Bekleyebilirseniz MSI GE62 almanızı tavsiye ederirim. Forumda bir arkadaş PC Depo'dan MSI GE72'yi anlık indirimle 3700TL almıştı. :) Bende indirime girmesini bekliyorum.

Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı