Asus GTX 750 Ti Dual OC Kullanıcı incelemesi

Merhabalar, geçenlerde sizden aldığım önerilere güvenerek bu ekran kartını aldım ve gayet memnunum şuanda işlemci ve ram sorunlarım yüzünden ekran kartından tam performans alamadığım için oyun incelemesi paylaşamıyorum ileride umarım oda olur.

Öncelikle ekran kartının kutusu budur

IMG_20140425_145251.jpg

IMG_20140425_145359.jpg

Onları çekmemişim ama kutusundan Asus GPU Tweak CD'si ve hızlı kurulum klavuzu ile garanti belgesi çıkıyor.

Ekran kartımız

IMG_20140425_152519.jpg

Fanları gayet sessiz çalışıyor %65'e kadar rahatsız edici bir ses çıkmıyor. (benim açımdan sorun olmuyor ses çıksa bile)
IMG_20140425_152548.jpg

2 Adet DVI-D çıkışı (korumasını çıkartmamışım ama) 1 adet VGA ve 1 adetde HDMI çıkışı bulunuyor.

IMG_20140425_152541.jpg

Ekran kartının üst tarafında ise 6'lı güç girişi bulunuyor.

IMG_20140425_152525.jpg

Yükte ben en fazla 63 derece gördüm boşta ise 25 ile 28 derece arasında oluyor, dediğim gibi fan sesi %65 lere kadar pek duyulmuyor. İleride umarım oyun incelemelerinide sizlerle paylaşabilirim.

Özellikleri
Slot: PCI Express 3.0
Ram: GDDR5 2GB
Veriyolu: 128 Bit
Bellek Hızı: 1072 MHz (boost ile 1150 MHz)
Çekirdek Hızı: 5400 MHz

Diğer bilgileri:Graphics Cards - GTX750TI-OC-2GD5

Hocam hayırlı olsun. Sisteminizin kartın performansını düşürdüğüne nasıl karar verdiniz? Ayrıca sisteminizin özellikleri nedir?

Zaman ayırıp okuduğunuz için teşekkürler, işlemcim gayet dandik olduğu için ekran kartı darboğaz oluyor, birde sistemimde şuan 2 GB ram var 2 GB ram daha sipariş vermiştim arızalı çıkınca geri gönderdim yenisini talep edicem, henüz ses seda yok :D

Bu arada işlemcim: Pentium Dual Core e6500 2.93 GHz 2 çekirdekli

Zaman ayırıp okuduğunuuz için teşekkürler, işlemcim gayet dandik olduğu için ekran kartı darboğaz oluyor, birde sistemimde şuan 2 GB ram var 2 GB ram daha sipariş vermiştim arızalı çıkınca geri gönderdim yenisini talep edicem, henüz ses seda yok :D

Birkaç haftaya kadar ben de Msi modelini alacağım. Korkuttunuz hocam. Benim de eski işlemci ve 2 gb ram :( İşlemciniz nedir?

Ya bundan alacağım ya da gtx 760. Sizce gtx 770'le gtx760 arasnda ne kadar fark var? 140 dollar fazla vermeye deger mi ?

Son düzenleyen: Moderatör:
Ben şuanda 2 GB RAM ilede oyun oynayabiliyorum hatta 1280x1024 çözünürlükte (monitör bu kadar destekliyor) ultra ayarlarda BF3, GTA 4, NFS MW 2, Dirt 3 oynadım Dirt 3 ve NFS MW3 hiç kasmadan akıcı bir şekilde oynanıyor, GTA 4 ve BF3'de ise takılmalar meydana geliyor. Bu oyunların FPS değerlerine bakmadım ama RAM'i 4 GB yapabilirsem BF4 ve diğer oyunlardada denemeler yapıcam.

İşlemcinin sorun olacağını bilerek aldım ileride anakart ile birlikte işlemci ve kasamıda değiştirmek istiyorum şuan para biriktiriyorum :D

Uyarı! Bu konu 11 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı