ASUS GX701GXR RTX 2080 Max Q düşük FPS sorunu

CPU-z gibi bir uygulama kullanarak öğrenmenizi öneririm.
Benim durumumda olan olayı da şöyle anlatayım Laptop'ımda GTX 1080 ve 8750H mevcut. Daha ucuza geldiği için ben de 16 GB tek kanal ram aldım. Özellikle Battlefield V oyununda sizin durumunuzu yaşadım bellekleri 32 GB çift kanal yaptığımda GPU kullanımı yüksek değerlere ulaştı. Olayın tam açıklamasını bilmesem de Battlefield V oyunu çift kanal ram ile olması gereken kullanım değerlerine ulaştı.

CPU-Z gibi bir uygulama kullanarak öğrenmenizi öneririm.
Benim durumumda olan olayı da şöyle anlatayım laptop'ımda GTX 1080 ve 8750H mevcut. Daha ucuza geldiği için ben de 16 GB tek kanal RAM aldım. Özellikle Battlefield V oyununda sizin durumunuzu yaşadım bellekleri 32 GB çift kanal yaptığımda GPU kullanımı yüksek değerlere ulaştı. Olayın tam açıklamasını bilmesem de Battlefield V oyunu çift kanal RAM ile olması gereken kullanım değerlerine ulaştı.

Evet tek kanalmış şimdi yükledim baktım lakin bu sorun hiç mantıklı gelmedi. Bunu üretici firma düşünemiyor mu?

Maliyet için, değişik konfigürasyonlarla ürün fiyatı düşürüp yükseltiyorlar. Ayrıca elinizde bir Benchmark programı varsa 3DMark ya da benzeri o programlarda 2070 için gereken skoru yapacaktır Laptop ya da Witcher 3 adlı oyuna sahipseniz Witcher 3'de yüksek GPU kullanımı görecekseniz ama Battlefield V'de durum öyle değil. Battlefield V'de dürüst olmak gerekirse çıkışından beri sorunlu bir oyun. Tabii Benchmark programlarında ya da tek kişilik oyunlarda gereken performansı vermiyorsa üründe bir sıkıntı olabilir.

Son düzenleme:
Maliyet için, değişik konfigürasyonlarla ürün fiyatı düşürüp yükseltiyorlar. Ayrıca elinizde bir Benchmark programı varsa 3dmark ya da benzeri o programlarda 2070 için gereken skoru yapacaktır laptop ya da Witcher 3 adlı oyuna sahipseniz Witcher 3'de yüksek GPU kullanımı görecekseniz ama Battlefield V'de durum öyle değil. Battlefield V'de dürüst olmak gerekirse çıkışından beri sorunlu bir oyun. Tabii Benchmark programlarında ya da tek kişilik oyunlarda gereken performansı vermiyorsa üründe bir sıkıntı olabilir.

Sorunum sadece BF5 için değil genel olarak böyle ondan dolayı. En iyisi hemen 3dmark denemek teşekkür ederim deneyip yazacağım.
Maliyet için, değişik konfigürasyonlarla ürün fiyatı düşürüp yükseltiyorlar. Ayrıca elinizde bir Benchmark programı varsa 3dmark ya da benzeri o programlarda 2070 için gereken skoru yapacaktır laptop ya da Witcher 3 adlı oyuna sahipseniz Witcher 3'de yüksek GPU kullanımı görecekseniz ama Battlefield V'de durum öyle değil. Battlefield V'de dürüst olmak gerekirse çıkışından beri sorunlu bir oyun. Tabii Benchmark programlarında ya da tek kişilik oyunlarda gereken performansı vermiyorsa üründe bir sıkıntı olabilir.

3DMark pahalıymış ücretsiz bir tavsineyniz var mı?

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı