ASUS H97-PRO vs MSI H97 GAMING 3

Poseid
BeqTec

İnternette bazı rasladığım kişiler, Msı anakartlarda donanım uyuşmazlıklarından dert yanan çok kişi olduğunu söyledi. Durum böyle olunca bende dedim Asus H97 Pro Gamer alayım. Ama msı h97 ile aralarında 134tl gibi bir fark var bu farka değecek bir şey bulamadım. Msı anakart kullanan arkadaşlar, sizlerde böyle benzer sorunlarla karşılaştınız mı?

Birde ''K'' ibareli i5 işlemci aldım diyelim, bunu Msı h97 ile o.c yapamaz mıyım? Bütçeyi biraz esnetirsem belki çarpan kiliti açık işlemci alabilirim ama anakartı yükseltemeyiz o zaman. :)

Poseid
BeqTec

İnternette bazı rasladığım kişiler, Msı anakartlarda donanım uyuşmazlıklarından dert yanan çok kişi olduğunu söyledi. Durum böyle olunca bende dedim ASUS H97 Pro Gamer alayım. Ama msı h97 ile aralarında 134tl gibi bir fark var bu farka değecek bir şey bulamadım. Msı anakart kullanan arkadaşlar, sizlerde böyle benzer sorunlarla karşılaştınız mı?

Birde ''K'' ibareli i5 işlemci aldım diyelim, bunu Msı h97 ile o.c yapamaz mıyım? Bütçeyi biraz esnetirsem belki çarpan kiliti açık işlemci alabilirim ama anakartı yükseltemeyiz o zaman. :)
kendim kullanmadığım için net bir şey söylemem yanlış olur ancak ben MSI H97 Gaming 3 te bir uyuşmazlık duymadım ve o.c işine gelince z97 ye göre daha az da olsa o.c edildiğini söyleyenler vardı.

burada Masaüstü Sistem Tavsiyeleri – Haziran 2015 - Technopat orta seviye oyun sistemine baktığın zaman i5 4460 ve H97 Gaming 3 önerildiğini göreceksin ve bende biraz buna güvenerek önerebilirim.

Poseid

Yok işlemcide 50tl bir fark için sistemi aşağı çekemeye gerek yok bence. :)
Benim için burdaki önemli soru Msı h97 gaming ile i5 4590 yerine, i5 4690k alsam,
aradaki 130tl farka değer bir O.C potansiyeli alabilir miyim?

Poseid

Yok 50tl bir fark için sistemi aşağı çekemeye gerek yok bence. :)
bencede benim aklımdaki sistemde bunlar
Corsair 8Gb (2X4Gb) Vengeance Pro Ddr3 1600Mhz Cl9 Siyah Soğutuculu Ram - Vatan Bilgisayar
MSI H97 GAMING 3 Intel H97 Soket 1150 DDR3 3200Mhz(O.C) HDMI&DVI&DP Anakart - Vatan Bilgisayar
Core i5 4590 Soket 1150 3.3GHz 6MB Cache 22nm İşlemci - Vatan Bilgisayar var.

Poseid

Yok işlemcide 50tl bir fark için sistemi aşağı çekemeye gerek yok bence. :)
Benim için burdaki önemli soru Msı h97 gaming ile i5 4590 yerine, i5 4690k alsam,
aradaki 130tl farka değer bir O.C potansiyeli alabilir miyim?
İ5 4690k alırsan 130 tl işlemciden , 100 tl de anakarttan fark vermen gerekir z97 alırsan anakartı 230 tl lik fark olurmu bilmem ama i5 4690k ile h97 o.c ta 130 tl fark bana değmez gibi geliyor.

Şuan benim listede aynı ben sadece rami
Kingston 8GB (2x4GB) HyperX Savage RED DDR3 1600MHz CL9 XMP Ram - Vatan Bilgisayar seçtim. Kingston ram alanında çok iyidir. Bu hafta içinde toplayacağımda son ana kadar listeyle oynama yapmaya çalışıyorum. :) Yukarda dediğim gibi,
aradaki 130tl farka değer bir O.C potansiyeli alabilir miyim? Bu soru neticesinde işlemciyi kesinleştireceğim.

Kingston 8GB (2x4GB) HyperX Savage RED DDR3 1600MHz CL9 XMP Ram - Vatan Bilgisayar seçtim. Kingston ram alanında çok iyidir. Bu hafta içinde toplayacağımda son ana kadar listeyle oynama yapmaya çalışıyorum. :) Yukarda dediğim gibi,
aradaki 130tl farka değer bir O.C potansiyeli alabilir miyim? Bu soru neticesinde işlemciyi kesinleştireceğim.
İşlemci olarak bence i5 4590 gercekten iyi bir seçim olacaktir i5 4460 la arasinda çok bir ghz farki olmasada haswell refresh olmasi i5 4590 ı bence daha iyi yapıyor.

Aradaki fark 130 tl olarak kalmaz anakartıda değiştirmen gerekirki islemcideki k ibaresinden tam performansıyla faydalanasın.

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı