Başarılı Kurulum Asus K52JR-SX223D Mavericks 10.9.2

Sistem özellikleri;
  • İntel Core i-5 460m
  • 3 GB DDR3 Ram
  • Ati HD 5470 Ekran Kartı
  • Atheros Ar-9285 kablosuz ağ kartı

Windows 8.1 kurulu bilgisayarıma Dual Boot Windows 8.1 ve Mavericks 10.9.1 rehberinden yararlanarak Mavericks 10.9.2 kurulumu yaptım.

Ekran kartını aktifleştirmek için Mavericks on Toshiba Satellite L650(L655) with ATI Radeon 5470m rehberindeki kodları efi klasöründeki clover'ın içinde bulunan config.plist dosyasına text editörle ekledim.

Ses kartı için VoodooHDA adresindeki kexti indirip kext wizard yardımıyla yükledim.

Multibeast yardımıyla da touchpad kext'ini yükledim.

Dual boot olayını da rehberdeki gibi yaptım. Sistemim şu an sorunsuz çalışıyor.

Asus K52JR-SX223D OS X.jpg

Asus K52JR-SX223D.jpg

Son düzenleyen: Moderatör:
Elimde 3 adet kext var. hepsini aynı anda kext wizard ile kurdum. hangisinin işe yaradığını bilmiyorum açıkcası.
ilkini

[Başarılı Kurulum] Asus N53SV Mavericks Kurulumu | Technopat Sosyal

bu arkadaşımızın paylaştığı "ASUS N53S V,N,M 10.9.zip" dosyasındaki wireless klasörünün içinden

diğer ikisini de

olarila.com: Kexts

adresinden device id veya wifi kartının adı ile arama yaparak buldum. Ama sana önerim önce ilk linktekini kurman. büyük ihtimalle çalıştıracaktır.

çalışmazsa aşağıdaki linkten

AirPortAtheros40.kext

Atheros21_430.14.9

bu iki dosyayı indirebilirsin.

Merhabalar,
Ayni Donanım bende de var Maverick kurmaya çalışıyorum.
Bazı hatalarla karşılaştım ve takıldım kaldım.

PCI begin hatasını
-v GraphicsEnabler=No PCIRootUID=0 dsdt=No Komutuyla aştım.
ama bir türlü
0xe00002be Hatasını bir türlü aşamadım.

Siz Hatasız nasıl kurdunuz?
Önemli yerleri ayrıntılı anlatma imkanınız var mi?

aynı bilgisayarsa boot seçeneklerinde sadece -v komutunu kullan. daha sonra yukarıda anlattıklarımı yaparsın.

Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı