Başarılı Kurulum Asus N53SV Mavericks Kurulumu

Merhaba arkadaşlar, 15 gün süren uğraşlarım sonucu mavericks'i çok güzel bir şekilde çalıştırabildim. Technopat forum çok ama çok işime yaradı, olmasa yapamazdım. Yardım eden herkese ayrı ayrı teşekkürler.
Sistem özelliklerimden bahsedeyim;

-İşlemci: İ7 2630qm
-Ekran kartı: Gt540m+hd3000
-6gb ddr3 ram (2gb sonradan eklendi)
-Ekran 15.6 HD led 1366x768
-Atheros AR9002 adaptör.

cDzeWNW.jpg

Bilgisayarın çalışmayan driver'i yoktur.

Adım 1:Burada'ki okuyun raw imajını indirip. Usb belleğimize yazıyoruz.

Adım 2: Bilgisayarımızı yeniden başlatıyoruz ve açılırken del e basarak bios menüsüne geliyoruz, f9 ile ayarları sıfırlıyoruz ve f10 ile kaydedip çıkıyoruz. Bilgisayar yeniden başlıyor, açılırken esc ye basıyoruz ve boot menüsü geliyor, oradan hazırladığımız usb yi seçtikten hemen sonra 1'e basıyoruz çünkü bu pc clover ile boot etmiyor, o yüzden chameleon ile boot ediyoruz. Kuruluma geçiyoruz.

Kurulum yapmak için Disk Utility/ Disk İzlencesi ile sabit diskinizi Mac OS Extended (Journaled) olarak biçimlendirmeniz gerektiğini de hatırlatalım. Diski GUID biçimlendirme tablosu ile biçimlendirip dosya sistemini Mac OS X Extended yaptıktan sonra kurulumu bitirin.

Kurulum bitince sistem halen USB'den boot etmek zorundadır. Sistemi USB olmadan boot edebilir hale getirmek için: Size verdiğim linkte ki chameleon pkg dosyasını yüklüyoruz ve yükleme bitince size verdiğim dosyanın içinde ki extra klasörünü mac'i kurduğunuz sabit disk'in içine kopyalıyoruz. Ve sonra kext wizard ile size verdiğim tüm kextleri kuruyoruz ve bilgisayarımızı yeniden başlatıyoruz.

Buyrun kextler:

- Asus n53sv kext.zip
- Usb3.0.zip
- Önemli kext.zip (Mutlaka yüklenmeli arkadaşlar. )
- http://yadi.sk/d/MwAeqRjLHuLKR Batarya

-Evet arkadaşlar en ayrıntılı şekilde anlatmaya çalıştım, umarım yardımcı olabilmişimdir. Dikkatlice okuyun, takıldığınız yer olursa lütfen yorum yapın yardımcı olurum.

-Evet herkeze hayırlı hackintoshlar arkadaşlar.

Son düzenleyen: Moderatör:
Sistemi USB olmadan boot edebilir hale getirmek için kısmında takıldım. chameleon pkg dosyasını yüklüyorum extra klasorünü atıyorum yine windows 8 başlıyor direk. chameleonun yeni sürümünüde denedim olmuyor. Recep beyin videolarında anlatıldığı şekilde de yaptım yine olmadı nasıl geçicez burayı yarımdıcı olursanız sevinirim.

Sistemi USB olmadan boot edebilir hale getirmek için kısmında takıldım. chameleon pkg dosyasını yüklüyorum extra klasorünü atıyorum yine windows 8 başlıyor direk. chameleonun yeni sürümünüde denedim olmuyor. Recep beyin videolarında anlatıldığı şekilde de yaptım yine olmadı nasıl geçicez burayı yarımdıcı olursanız sevinirim.
Bende de aynı sorun oldu Bot edemiyorum. Sadece USB ile Bot edip çalıştırabildim tüm videoları ve boot sistemlerini denedim, olmadı. Yardım lütfen.

Sanırım uefi kurulum yapmadınız sizde benim gibi. Mbr kurulum yapıp ve efi bölümüne dosyaları attığımız için olmadı diye tahmin ediyorum. Uygulamaya geçersem bilgi veririm.

Arkadaşlar kusura bakmayın geç oldu, pkg dosyasını kurup extra klasörünü attıktan sonra chameleon wizard programını açıp, boot ayarlarının olduğu kısmı screenshot alıp koyarsanız daha iyi yardımcı olurum.

Bluetoot'un çalıştığını görüyorum. Bu kartta Bluetooth modülü mü var yoksa ayrı mı modül. Bende de AR5B95 var ama Bluetooth modülü yok.

Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı