Asus p5kpl-am se Anakarta Uygun Ekran Kartı Tavsiyesi

BugraD325

Hectopat
Herkese merhabalar benim asus p5kpl-am se anakartım, Core 2 quad Q8400 işlemcim ve 500 W PSU'm var fakat şimdiki ekran kartım baya düşük ve yeni oyunlar oynamak istiyorum. Bütçem 320 TL civari, bana ekran kartı önerir misiniz? Bir de sorum olacaktı pcı express 3.0 slot ekran kartı anakartımda çalışır mı ?

Son düzenleyen: Moderatör:
Asus P5KPL-AM SE benim de bilgisayarımın anakartı. Üzerinde GeForce 8600 GT ekran kartı var. İşlemcim Intel Pentium(R) Dual-Core [email protected], power supply olarak ta Platoon PL 9251 400w var. Elbette bu power supply bir kasadan çıkma olarak aldığım bir şeydi ve satan bilgisayarcı bana 400w demişti. Yoksa üreticisinin sayfasında bile görülmeyen dandik çakma bir marka. O yüzden power supply önerisine de açığım.

Ricam bana bu ana kartla uyumlu olacak ve şimdikinden gözle görülür bir fark yaratacak hızda bir ekran kartı ve işlemci önermenizdir. Elbette işlemci ve ekran kartının intel veya amd olabileceğini söyleyebilirim. Mesela GeForce 9800 GT ekran kartını bu anakartla ve üzerindeki işlemciyle sorunsuz kullanabilir miyim? GeForce 9800 GT 1GB uyumlu olur mu? Veya Sapphire 1 GB HD-7770 GDDR5 verimlilik ve uyum olarak daha tercih edebileceğim bir grafik kartı mıdır? Powercolor PWR-HD5570-1GB-D3 /VGA 1-2 8GB ATI HD 5570 GDDR3 Ekran Kartı şimdi elimde olan işlemciyle bariz hızlı çalışır mı? Elimdeki ekran kartına göre. İşlemci olarak elimdeki işlemci bu işlere yetmezse mesela Intel Core 2 Duo E8600 bu anakartta kullanabilir miyim? Ya da muadil bir amd işlemcisi önerir misiniz? ASUS GT630 GDDR3 2GB 128Bit Nvidia GeForce DX11.1 Ekran Kartı benim ana kartımda kullanılabilir mi?

Kasam tahmini 50*40*20 cm boyutlarında hangi sınıfa girdiğini bilmediğim bir kasa. Lütfedip önce sorularımın cevaplarını, sonra da sizin tavsiyelerinizi yazarsanız sevinir, müteşekkir olurum. Saygılarımla.

Son düzenleyen: Moderatör:
25 ocakta bir mesajla çok açık bir ifadeyle bir ircada bulunmuştum, 5 Şubatta moderator düzenlemiş, bugün 16 ocak 2015 mesajıma bir tek cevap gelmemesi ilginç. İlginize teşekkürler.

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı