ASUS P5KPL-AM SE Windwos 10 boot sorunu

Arctrux

Hectopat
Daha fazla  
Birinin bilgisayarındaki parçaları benim eski bilgisayarıma geçirdim. Normalde benim bilgisayarımda sadece anakart ve işlemci vardı onun bilgisayardaki ekran kartı, RAM, DVD-rom ve harddiski benim kasaya bağladım. Harddiskte eski bilgisayardan kalan XP falan yüklü duruyor. Fakat bileşenleri değiştiği için işletim sistemi hatası alıyorum sorunum o değil gerçi. USB'ye Win 10 yükledim bios'tan bootuda ayarladım USB'ye fakat formata başlaması gerekirken siyah bir ekranda sürekli yanıp sönen bir altçizgi çıkıyor. Daha önce eski bir bilgisayara win 8 taktığımda bilgisayar sistem gereksinimlerini karşılamıyor demişti fakat bunda böyle bir sorun yok. RAM 2 GB. İşlemcisi dual core e6600 falan yazıyordu. Anakart Asus p5kplam se. Ekran kartı Ati 4750 sanırım.

Win 10 kaldırmama ihtimaline karşı win 7 falan yüklerimde onda da aynı sorun olabilir. Birde BIOS açılırken en altta CPU fan error yazıyor.

Son düzenleyen: Moderatör:
USB belleği UEFI değil Legacy BIOS modunda hazırla Rufus ile. Ayrıca BIOS'tan boot ayarını USB'ye ayarlamayacaksın. USB bellek HDD olarak emüle ediliyor eski sistemlerde. F8'e basıp Boot menüsüne gir ve buradan HDD altından USB belleğini seçip boot et.

Arkadaşlar sıkıntı USB'de değil. Boşuna yırtınmayın. Devamlı müşteri bilgisayarlarına format attığım salt okunur USB belleğimle bir türlü kurulum yapamadım. P5KPL-AM SE anakartlarda kronik bir sorun var. USB Boot edemiyor. EZ Flash Utility kullanarak BIOS güncellemek istedim. USB'yi BIOS görüyor ama EZ Flash'ta görmüyor. Hatta EZ Flash programı SATA diski bile görmüyor. Sadece IDE'ye bağlı olan DVD'yi görüyor. Lanetli bir anakart çözüm bulan varsa buraya da yazsın.

Son düzenleyen: Moderatör:

Geri
Yukarı