Başarılı Kurulum Asus S400CA Dual Boot win8.1 mavericks 10.9.5

selamlar,

ilk defa denedigim hackintosh kurulumunu basariyla gerceklestirdim. recep ve ali beyin msi laptopa dual boot kurulumunu takip ettim.

islemci : i3-3217U
ekran karti : hd4000
kablosuz : ar9485
disk : 500 gb sata + 24 gb ssd

sata diskte win81 yuklu idi. ssd ye ise os x i yukledim. malumunuz kablosuz ag calismadi. 11 euroya 9285 chipsetli kart siparis verdim. usb portlar (3.0 dahil) kamerasi ses karti vs sorunsuz calisti. touchpadte sorun yasadim. elan v4 kext i yukledikten sonra duzeldi. birde bootloaderi yukledikten sonra win8.1 acilmadi. biostan siralamayi degistirince duzeldi. bunlar disinda acilma ve kapanma hizi gercekten cok iyi.

herkese problemsiz kurulumlar dilerim
Ekran Resmi 2014-11-15 01.30.01.png

ufak birsey ekliyim. pil yuzdesini gostermiyordu. AppleACPIPlatform.kext i sildim ve voodoobatteryi yukledim. bu sorun da boylece cozulmus oldu.

Tebrikler güle güle kullun.Fakat neden yosemite kurmadınız.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Son düzenleme:
tesekkurler ustad. kullandigim cihazda bircok mavericks yuklemesine rastladim. hepside stabil calisiyordu. mac sistemine biraz asina olduktan sonra yosemite yukseltmeyi dusunuyorum. sanirim sifirdan kurmak yerine appstore uzerinden gerceklestirebiliyoruz. yaniliyormuyum acaba?

O bahsettiğin olay gerçek bir mac 'de oluyor.
Bizim gibi hackintosh kullananlar malesef yapamıyor.
Sıfır'dan kurmamız gerekli.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

hayırlı günler. benimde bir sorum olacatı bende asus s400 ca kullanıcıyım. ve laptobumdan hiçbir şekilde performans alamadım. işletim sistemini mac osx yapmaya karar verdim. bu işlemden sonra bilgisayarım garanti kullanım dışı kalır mı? bir de dokunmatik ekran özelliği mac e dönüştüğünde de çalısacak mı? ve windows 8 işletim sistemimi tamamen kaldırmak sadece mac olarak bilgisayarı kullanmak performansını artrır mı? cevaplarınıza ihtiyacım var. teşekkür ederim.

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı