İnceleme ASUS TUF 6900XT OC Edition İnceleme ve 1080p Oyun Testleri

Merhabalar. Bugün sizlere Asus TUF 6900XT OC Edition'un incelemesini yapacağım. Kendi çektiğim fotoğraf koyamayacağım çünkü bi heyecanla hemen taktım çalıştırdım foto çekmedim.
Dipnot: İşlemci 5600X , herhangi bir oyunda darboğaz yaşanmadı. İşlemci 4.85GHZ'de ve 100Watt'a kadar çekebiliyor.

Görsellik:
619oynDxJDL._AC_SX679_.jpg

61Y9qstjJbL._AC_SX679_.jpg

Kartın önü ve arkası böyle. Tip olarak güzel duruyor TUF GAMING yazısının altında RGB şekilde bi şerit ve TUF logosu var. Kasada hoş duruyor. Kalınlık olarak baya kalın. Ama kartın malzeme kalitesi çok iyi.

Ses:

Ses olarak hafif bi coil whine dışında çok ses çıkarmıyor. Spec Delta kasamın sağında durarken fan sesini pek duymuyorum. Duymuyorum derken fanlar dönüyorkende dönmüyorkende aşağı yukarı aynı ses oluyor.

Soğutma:

Soğutma konusu beni memnun etti. İleride daha ince ayrıntıya gireceğim.

Oyun testleri ve sıcaklık değerleri:

Bütün testler 22.5.1 driverinde ve %56 maksimum fan değerinde yapılmıştır. Kasanın hava akışı kötü olduğu için ön kısım sökülüp yapılmıştır.
Düzenleme: Hotspot sadece Furmarkta vardır sonradan ekliyorum.

Bütün oyunlarda çekilen sabit watt: 272 (hiçbirinde 1-2 watt dışında oynama olmadı)

Furmark
Not: Ne kadar oynarsam oynayayım fan hızı %41'in üstüne çıkmadı.
Çözünürlük: 3840x2160 - 8X MSAA 15 dakika
FPS: 113-114 Sıcaklık: 68 derece
Hotspot: 77 derece (Kasanın önü kapalıyken yaptım , açılınca büyük ihtimal 75-74'lere düşecektir.)

NFS Heat
Çözünürlük: 1920x1080 - %200 Resoolution Scale - Maksimum grafikler 2 saat
FPS: 60-90 arası (gece yoğun trafik , ışık ve yağmur altında minimum 58 FPS) Sıcaklık: 71 derece (Önemli not: İşlemci yüzünden ısınmış olabilir çünkü bu oyunda işlemci 87 dereceleri gördü ve hava soğutma var.)

Forza Horizon 4
Çözünürlük: 1920x1080 - Maksimum Grafikler - 30 dakika - 165FPS limit
FPS: 165 sabit Sıcaklık: 68 derece

GRID 2019
Çözünürlük: 1920x1080 - Maksimum Grafikler - 1 saat - 165FPS Limit
FPS: 165 sabit Sıcaklık: 67 derece

The Forest
Çözünürlük: 1920x1080 - Maksimum Grafikler - 5 saat - 165FPS Limit
FPS: 160-165 (Meydanda 30-40 yerli varken 160'a düştü maksimum

Call of Duty Warzone
Çözünürlük: 1920x1080 - Maksimum Grafikler - 45 dakika
FPS: 165 sabit (MSI afterburner çalışmadığı için tam emin değilim) Sıcaklık: Oyun çıkışı arkada açık olan HWININFO'ya anında baktığımda 66 gözüküyordu.

Elimde başka oyun vesaire kalmadı , okuduğunuz için teşekkür ederim.

İlginç şahsen ama hava soğutma gerçekten zorunluysa 5800x3D daha mantıklı şu an hem 13. nesil hem de 7000 serisi sıcak çalışıyor.
O yüzden 5800x3d alıcam zaten.

Alacağım zaten yakında şöyle yapmayı düşünüyorum:
5800x3D.
ROG X570e.
32 GB RAM.
Noctua NH-D15
Ve Phanteks P600S.

Anakartı o kadar yükseltmek istemenizin nedeni nedir?
Noctua NH-D15 güzel Be Quiet!'ler de güzel artık alacağınız zaman hangisi daha fiyat performans gelirse onu alırsınız.

Daha güzel meshli bir kasa tercih edin.

Beyaz ve meshli kasa diye attım sadece örnek.

Eski kafa ne yaptıysam ikna edemedim neymiş pompa bozulursa anında işlemci yanarmış.

Bu arada sıvı soğutucu demek daha iyi soğutacak demek değil.
Hava soğutucular daha iyi zaten.

Anakartı o kadar yükseltmek istemenizin nedeni nedir?
Noctua NH-D15 güzel Be Quiet!'ler de güzel artık alacağınız zaman hangisi daha fiyat performans gelirse onu alırsınız.

Daha güzel meshli bir kasa tercih edin.

Beyaz ve meshli kasa diye attım sadece örnek.

Bu arada sıvı soğutucu demek daha iyi soğutacak demek değil.
Hava soğutucular daha iyi zaten.
P600s'ye karar kıldım ben Phanteks kalitesi iyidir ve o dediğim kasanın önü çıkıyor mesh var arkasında. Anakartı almışken baba bişey alayım diyorum.

Geri
Yukarı