ASUS TUF A15 RTX 4060 laptop nasıldır?

ASUS TUF serisinde yaygın problem fan gürültüsüdür, almadan önce birkaç video ve içeriği araştırıp deneyim yorumlarına bakmanı tavsiye ederim, alan arkadaşlar varsa bilgi verecektir sadece belirtmek istedim.

Merhaba. Bu laptopu tavsiye eder misiniz? Soğutma performansı vs. iyi midir?
Parçaları fiyatına göre kaliteli, sesi diğer rakiplerine göre yüksek ve iyi. Soğutma sistemi normal. Pil ömrü gerçekten uzun, normal kullanımda 3-4 saat, eco mod ile 6-8 saat. Beğenmeyeceğin kısmı ekran parlaklığı olacak, yeterli değil gerçekten düşük. Normal ışıklı ortamda yetiyor ama güneş vs vurunca zor görebiliyorsun.

ASUS TUF serisinde yaygın problem fan gürültüsüdür, almadan önce birkaç video ve içeriği araştırıp deneyim yorumlarına bakmanı tavsiye ederim, alan arkadaşlar varsa bilgi verecektir sadece belirtmek istedim.
Eski serilerde belki vardır bilgim yok ama 2022 ve üstünde fan sesi iyi. Sessiz mod ile kütüphane de bile oyun oynanır. Diğer modların da sesi normal. Birtek turbo mod ortalık yerde kullanılmaz zaten performans modu ile fps farkı olmadığı için pek kullanışlı değil.

27600 TL'ye alacağım. Peki Windows kurulumu kolay mı, driver kurulumunda vs. sıkıntı yaşar mıyım?
YouTube ile windowsu kolay bir şekilde kurabilirsin. Sonrasında driver için Armoury crate ve MyAsus Kurman yeterli. Birkaç kişinin Bluetooth ile sıkıntı çektiğini görmüştüm 4000 serisi tuf laptoplarda. Belki o sıkıntı yaratabilir, belki düzelmiştir.

Fan sesi benim için çok büyük bir problem değil ancak ekran parlaklığı çok mu az, sıkıntı çeker miyim?
Kullanılmayacak gibi değil ama daha yüksek olsa olurmuş diyorsun.

Geri
Yukarı