RTX 4060 ASUS TUF A15 piyasada!

Dostum IPS glowun ışık sızmasından farkı ne? Ayrıca ölü piksel ile geldiyse bunu bildirmen lazım sonuçta ölü piksel durumu seriye ait kronik sorun olmamalı.

Ayrıca rica etsem ghosting testini de çekebilir misin?

Anlamadım neyini bildireceğim? İade alacaklar sonra ben ne yapacağım gidip tekrar 28 29a mı alayım? Aradaki 4 5K farka en kral monitörü alırsın zaten. Glow ingilizcesi işte. Video filan olmaz anlasılmaz YouTube'dan bakabilirsiniz. Glow miktarı bu arada oldukça az ama ghosting var açıkçası dediğim gibi masaüstü performansı beklemek olmaz ama bariz ghosting var gözü Gaming monitöre alışmış biri grimsi siyah renklerin arkada gölge bıraktığını görebilir hızlı oyunlarda veya ekranı çevirirken vs. ama kafi yani yeterli düzeyde bir peformansı var ben 33 yaşındayım eskiden köppek gibi oyun oynardım şimdi o kadar takılmıyorum ama laptop güzel oluyor sadece evde kullanmama rağmen böyle bir tercih yaptım al mutfağa koy balkona çık kafasında takılayım dedim zaten masaüstü toplasam ne yapacağım bir oyun çıkıyor merak edip oynuyorsun 20 saatte hikayesi bitiyor gidiyor. Geri kalan basit CS:GO tarzı oyunları zaten bu cihazlar darlanmadan çalıştırıyor.

1sn ghosting ekliyorum editleyeceğim.

2 test var ofuya yakınlaştırmanız lazım 165 yazan Dell Gaming 5ms monitor 144Hz yazan laptop ghosting budur arkada gölge bırakır nesneler hareketli oyunlarda her şey geriden gelir çift görüntü oluşur vs vs. gider kafaya takmayın sadece yazdım yani.

Benim cihaz hakkında en önemli önerim otomatik kurulan (Windows Update) Wi-Fi'yi kullanmayın. 2.4GHz'de hiç Wi-Fi kullanmaya calısmayın oldukça kötü oluyor. Minimum 5GHz yapmanız lazım internet %90 stabilleşiyor bir de otomatik driver numarası aynı olmasına rağmen eğer ASUS'un sitesinde FA507NV deyip MediaTek Wi-Fi indirip manuel kurarsanız Windows'un kurduğundan daha stabil oluyor ben birkaç günümü sırf buna ayırdım Wi-Fi kartı almamak için epey uğraştım ve güzel bir stabilite yakaladım fakat 2.4GHz'de kesinlikle düzgün olmuyor haa belki benim modem kötüdür ona bir şey diyemiyorum masaüstü var 2.4GHz'de o bu cihazdan daha iyi Wi-Fi'si pek sorun cıkarmıyor.

Buraya FA507 diye yazıp drivera ulasabilirsiniz.

Wi-Fi 6 deneme şansım olmadı. Muhtemelende olmayacak sırf o modemler 1200'den başlıyor en ucuzu oda.

Dosya Ekleri

• 51d961b6-4fee-472e-af43-c9b28d364fc7.jpeg
    51d961b6-4fee-472e-af43-c9b28d364fc7.jpeg
    105 KB · Görüntüleme: 54
  • d39145cb-25e3-48e3-bef7-10ba713fe55f.jpeg
    d39145cb-25e3-48e3-bef7-10ba713fe55f.jpeg
    95,3 KB · Görüntüleme: 61
Son düzenleyen: Moderatör:
IPS glow ve ölü pixel var fakat 24500e 4060'lı aldım kullanıyorum az bir şey ghostingde var açıkçası ve siyahta belli ediyor Dell 5ms Gaming monitörüme göre hissedilir derecede ghosting atıyor fakat masaüstü performansı beklemekte yanlış olur.
Bende Teknosa dan 22500TL den rtx 4050 ekran kartlı olan modelini peşin fiyatına 12 taksitle aldım.Bende de ölü piksel var 1 adet ve IPS glow da var. Ama bu fiyata bundan daha iyi bir bilgisayar şu zaman da yok. İade etsem ne alabileceğim ki. Benim için batarya çok önemli. Ekran ışığını 20-30 seviyesine alıyorum, ufak bir kaç ayar yapıyorum 10-12 saat arası kullanabiliyorum bu çok güzel değer bence. olmadı İlerde panel çok rahatsız ederse 2k 165 Hz 40pin bir panel alırım değiştiririm

Geri
Yukarı