ASUS TUF notebookların olumsuz tarafları

El yeteneğiniz varsa garanti bitince arka kapağı söküp ince jilet taşı yada keskin bir şey ile delikleri açın. O zaman asıl F/P makinesi olur. SSD'nin yerini kendiniz değiştirebilirsiniz. Aman SSD sola boruya yakın takılmış bunu alırsam param çöpe gider deyip 1660Ti'dan 1650'ye düşmeyin.

Belli ki inceleme için istediği ürün gelmemiş. En kusurlu modeli bulup rezil etmiş. Sonrasında daha hiç bilgisayarın içini bile açmayıp, sazan avı gibi video izleyip, bilgili sanan arkadaşlarda forumlarda aynı şekilde terör estirmeye başladı.

Kullanan arkadaşlara sordum öyle masada kullanınca denildiği kadar ısınmadığını söyledi.
Hadi arkadaş STRIX ya da MSI aldın laptop 50 derecede mi çalışacak? Hayır, taş çatlasın en çok 10 derece fark edecek.

Tamam ürün gelmemiş vs olabilir ama diğer inceleme kanallarında da bir tane olumsuz yönlerini söylememişler ki her Notebook'un bir eksisi vardır o yüzden insan alacagın ürününün eksini ve artısını bilmek istiyor çünkü sonuçta bir kere alıyor insan arkadaşın bir sorun yaşadı mı ve ne kadara almış sorarsan sevinirim
MSI GF63 Thin 9SCXR-618XTR Intel Core i5 9300H 8GB 256GB SSD Fiyatı bu olabilir bütçeniz varsa ve notebook alacaksınız en iyilerinden
aynı fiyata MSI GF63 Thin 10SCSR-657XTR Intel Core i5 10300H 8GB 512GB SSD GTX1650Ti FreeDos 15.6" FHD | Trendyol 1650ti modeli var ama bütçem yok max 9a kadar çıkarım

2020 yılı AMD işlemcili ASUS laptop almayın. Bilerek ve isteyerek hepsinin hava emiş ızgaraları kapatılmış. YouTube'da özellikle zephyrus 14 için hava ızgaralarını açtıkları videolar mevcut ve gerçekten hem termal hem de performans olarak çok fazla fark ettiriyor. Bir marka aynı laptopun Intel işlemcili olanında fan girişlerini açıp AMD olanında kapatıyorsa bu mühendislik değildir, pazarlamadır.

ASUS TUF serisinin Evo modelinden sonra aşık oldum ASUS TUF'a ısınma sorunu düzeltildi hatta üstüne ciddi bir soğutma performansı geldi. Bu Evo kısmı sadece ekran kartlarında mı var bilmiyorum.

2020 yılı AMD işlemcili ASUS laptop almayın. Bilerek ve isteyerek hepsinin hava emiş ızgaraları kapatılmış. YouTube'da özellikle zephyrus 14 için hava ızgaralarını açtıkları videolar mevcut ve gerçekten hem termal hem de performans olarak çok fazla fark ettiriyor. Bir marka aynı laptopun Intel işlemcili olanında fan girişlerini açıp AMD olanında kapatıyorsa bu mühendislik değildir, pazarlamadır..
Neden böyle birşey yapsınlar ki sonuçta amd 4600h işlemcileri interin 9.nesillerine fark atmış pazarlama için markaya zarar veriyorlar
ASUS TUF serisinin Evo modelinden sonra aşık oldum ASUS TUF'a ısınma sorunu düzeltildi hatta üstüne ciddi bir soğutma performansı geldi. Bu Evo kısmı sadece ekran kartlarında mı var bilmiyorum.
Bunu duyduguma sevindim çünkü bütçem asus için ideal tabi 1650 ekran kartlı msi da alabilirim ama aynı fiyata 1650ti ekran kartlı asus tuf var eğer sorun çözülmüş ise asus almak daha mantıklı

Neden böyle birşey yapsınlar ki sonuçta amd 4600h işlemcileri interin 9.nesillerine fark atmış pazarlama için markaya zarar veriyorlar

Bunu duyduguma sevindim çünkü bütçem asus için ideal tabi 1650 ekran kartlı msi da alabilirim ama aynı fiyata 1650ti ekran kartlı asus tuf var eğer sorun çözülmüş ise asus almak daha mantıklı
Hocam Asus TUF serisi 1650 Ti olanı aldınız mı ? Aldıysanız acaba nasıl ısınma problemi var mı ? test ettiniz mi ? Performansı nasıl ?

Türkiye'de bu bilgisayarın incelemesi her kanalda var. Asus her teknoloji ile alakalı video üreten kanal sahibine test cihazı göndermiş. Videolarda kimse bu ızgaraların kapalı olmasından bahsetmiyor veya cihazın ısındığından bahsetmiyor. Oyun testlerinde çoğu CPU sıcaklık değerlerini belirtmiyor. Sanki Asus bu cihazı "Bunu bir güzel övün şu ızgaralardan da bahsetmeyin sakın." diyerek göndermiş. Ancak yabancı ülkelerde bu bilgisayarın incelendiği her kanalda bu ızgaralar ve ısınma problemi ile ilgili bilgi veriliyor. Şahsen bu bile alınmaması için yeterli. Aynı bütçede seçimimi başka marka/modelden yana yaptım bunu yaparken de çok araştırdım TUF serisini. Araştırmamı özetlemem gerekirse evet fiyat performans bir ürün ancak alanların yarısı memnunsa yarısı pişman.

NVIDIA ve Intel maalesef yıllardır piyasayı bu tip oyunlarla rakip şirketleri saf dışı bırakmaya çalışıyorlar.

Türkiye'de bu bilgisayarın incelemesi her kanalda var. ASUS her teknoloji ile alakalı video üreten kanal sahibine test cihazı göndermiş. Videolarda kimse bu ızgaraların kapalı olmasından bahsetmiyor veya cihazın ısındığından bahsetmiyor. Oyun testlerinde çoğu CPU sıcaklık değerlerini belirtmiyor. Sanki ASUS bu cihazı "bunu bir güzel övün şu ızgaralardan da bahsetmeyin sakın." Diyerek göndermiş. Ancak yabancı ülkelerde bu bilgisayarın incelendiği her kanalda bu ızgaralar ve ısınma problemi ile ilgili bilgi veriliyor. Şahsen bu bile alınmaması için yeterli. Aynı bütçede seçimimi başka marka/modelden yana yaptım bunu yaparken de çok araştırdım TUF serisini. Araştırmamı özetlemem gerekirse evet fiyat performans bir ürün ancak alanların yarısı memnunsa yarısı pişman.

Bende öyle düşünüyorum yabancı kanalların oyun testlerini izledim örneğin PUBG'de Max ayarlarlarda ekran kartı ve işlemci 90 derece üzerindeydi o yüzden Monster Abra A7 v12.2 modelinin testlerine baktım PUBG Max ayarlarda 70-80 arası sıcaklığı vardı ki sadece PUBG içinde geçerli değil GTA 5 içinde Monster daha az ısınıyor o yüzden ASUS istesem de o sıcaklıklara rağmen alamam Monster almayı düşünüyorum.

Yeni konular

Geri
Yukarı