ASUS Vivobook 16X alınır mı?

Bütçe
60000

Korygos

Yoctopat
Daha fazla  
Arkadaşlar, kendime hem genel kullanımda işimi görecek, prize bağlı olmayacağım hem de güçlü olacak, mühendislik uygulamalarını kaldırabilecek ve fiyat olarak da 60 Bin'i geçmeyecek bir laptop aramaktayım.

Teknosa'da araştırma yaparken karşıma ASUS'un Vivobook modeli çıktı. Linkini bırakıyorum:

Bu laptop fiyat/performans olarak çok uygun geldi. Herhangi bir problemi var mıdı? Yorumlarınızı, önerilerinizi bekliyorum...

13. nesil işlemciler prize bağlıyken muazzam performans veremiyor, aynı şekilde RTX4050'de öyle. Hazır bu ürünün Ultra 9 185H hali varken 55.000 TL'ye OLED ve bataryada daha iyi performans veren halini öneririm;

Yalnız şunu hatırlatmak isterim, prize bağlamadan mühendislik uygulamalarından yine de performans beklemek pek mantıklı değil. Bu bütçede daha güçlü donanıma sahip şu ürünlere bakabilirsiniz.

140W RTX4070 ve 7840HS ile alınabilecek en F/P modellerden;

Veya bu modele bakılabilir bütçe olduğundan;

Bütçe biraz daha çıkabiliyorsa eğer 175W RTX4080 ve güçlü işlemcili bu modele bakılabilir;

Sizin attığınızdan çok daha iyi ünleri sıraladım ihtiyacınıza göre.

13. nesil işlemciler prize bağlıyken muazzam performans veremiyor, aynı şekilde RTX4050'de öyle. Hazır bu ürünün Ultra 9 185H hali varken 55.000 TL'ye OLED ve bataryada daha iyi performans veren halini öneririm;

Yalnız şunu hatırlatmak isterim, prize bağlamadan mühendislik uygulamalarından yine de performans beklemek pek mantıklı değil. Bu bütçede daha güçlü donanıma sahip şu ürünlere bakabilirsiniz.

140W RTX4070 ve 7840HS ile alınabilecek en F/P modellerden;

Veya bu modele bakılabilir bütçe olduğundan;

Bütçe biraz daha çıkabiliyorsa eğer 175W RTX4080 ve güçlü işlemcili bu modele bakılabilir;

Sizin attığınızdan çok daha iyi ünleri sıraladım ihtiyacınıza göre.
Önerileriniz için çok teşekkür ederim. Bilginiz varsa bana yardım ediniz, mühendislik uygulamaları için ekran kartı zaruri mıdır yoksa güçlü bir işlemci iş görür mü?

Önerileriniz için çok teşekkür ederim. Bilginiz varsa bana yardım ediniz, mühendislik uygulamaları için ekran kartı zaruri mıdır yoksa güçlü bir işlemci iş görür mü?

Hangi alanda mühendislik işleri için?

Havacılık ve uzay. AutoCAD ve SolidWorks gibi programlar.

Çizim programları için güçlü bir GPU lazım. Render alırken donanım hızlandırma ile daha hızlı çıktı alabilirsiniz.

Bir öneriniz var mıdır hocam, kafam çok karışık. Mac'ler iş görür mü?

Mühendislik işleri için macOS tarafında çoğu uygulamada olamadığından uygun olmuyor. Tavsiyem bütçe yetiyorsa attığım MSI olur, yetmez ise iyi bir pil süresi sunabilen Acer Nitro 16 olur. İlla MacBook gibi olsun derseniz attığım ASUS Zenbook 14 OLED bakabilirsiniz. Seçim sizin, cihazları size sundum.

Mühendislik işleri için macOS tarafında çoğu uygulamada olamadığından uygun olmuyor. Tavsiyem bütçe yetiyorsa attığım MSI olur, yetmez ise iyi bir pil süresi sunabilen Acer Nitro 16 olur. İlla MacBook gibi olsun derseniz attığım ASUS Zenbook 14 OLED bakabilirsiniz. Seçim sizin, cihazları size sundum.

Çok teşekkür ediyorum, sağ olun.

Geri
Yukarı