ASUS X550JK-XO012D Oyun Testleri

Merhaba,
Daha önce G3258 & GTX750Ti Oyun Testleri | Technopat Sosyal konusunda birçok oyunun testini yapmıştım. Şimdi ise bir diğer F/P ürünü olan Asus X550JK ile karşınızdayım.

Sıfır fiyatını 1800 TL olarak düşünürsek o fiyat aralığında iyi fakat 2.El piyasasını da düşünürsek çok daha kaliteli bir laptop alabilirsiniz. Birçok arkadaş kullanıyor bu laptopu.
Tepki toplamamak için çok fazla yermek istemem ama sadece ekran kartı için bir laptopun alınmasına karşıyım. Masaüstüne göre bileşenlerin zarar görme olasılığı daha yüksek olduğu (taşıma vs.) için malzeme kalitesi en az laptopun içindeki bileşenler kadar önemli. Ve bu laptopta malzeme kalitesi yerlerde. Casper kullananlar hiç yabancılık çekmeyecekler. Çünkü; Ekranı, TouchPad'i ve Kasasyla birebir Casper'ı andırıyor. Dolayısıyla ısınıyor fakat Harici bir fan standı kullanarak bunun bir nebze önüne geçebilirsiniz.

Orjinal versiyondan farklı olarak 4GB Ram eklenmiş durumda.
Oyun testlerini paylaşıyorum. Daha sonra gelecek videoları moderatör arkadaşlardan rica edip ekleteceğim.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.

Son düzenleyen: Moderatör:
Madem dikkate almıyorsun neden cevap yazma lütfunda bulunuyorsun ? Ayrıca GTX850M'in 2 modeli bulunmakta. DDR3 ve GDDR5. X550JK DDR3 modelini kullanıyor. Onu karıştırmışım. Mimari olayı GTX860M serisinde değişiyor. ( Kepler ve Maxwell olarak 2 modeli mevcut ).

Cevap yazıyorum çünkü yanlış bilgiler ile insanların aklını karıştırmanı istemiyorum. Hem verdiğin bilgi hemde konudaki testler tamamı ile yanlış konuyu okuyan arkadaşların testleri dikkate almamasını istiyorum. :sıkıldım:

Artık sizi dikkate almıyorum. GTX 850M HD çözünürlük için oyunları üst seviyede, FHD için orta seviyede bir performans sergileyebilecek bir karttır. Ekran kalitesi konusunda ekrana gözün ile bakmayı denersen fikrin değişebilir. Kullanıcı hatası olmadığı sürece cihaz garanti kapsamı altında ve bana "upgrade" edilebilir bir cihaz önermeni istiyorum. İşlemcisi İ5 4200H senin yiğeninin teneke Casper makinesinde U yazıyor olabilir mi acaba araştır bakalım neymiş bu U yada H. Senin o kasası aynı olan Casper aleti cayır cayır yanar iken kasalarının aynı olmadığını kavraman gerekirdi. X550JX, JK versiyonun güncellenmiş hali ve GTX850M Kepler değil Maxwell mimarisine sahip. 950M ile sadece güncel kalacaksınız performans gözle görülür şekilde artmayacak zaten 850M de ısınmıyor. HDD den bahsetmedim bile. :utanç:

Paylaştığın testlerin hepsi yanlış. :LOL:
Asus X550JK çok fazla ısınıyor aşırı derecede fakat belli bir kısmı sadece.

Asus X550JK çok fazla ısınıyor aşırı derecede fakat belli bir kısmı sadece.
Bu cihazı en son ne zaman temizlediğiniz ve nasıl baktığınız ile ilgili benim cihazım 70-83 arası CPU 70-78 arası GPU sıcaklığı sergiliyor. Daha temizlik yapmadım sadece toz olmayan yerlerde kullanıyorum ve kirlendiği zaman siliyorum.

Son düzenleme:
Bu cihazı en son ne zaman temizlediğiniz ve nasıl baktığınız ile ilgili benim cihazım 70-83 arası CPU 70-78 arası GPU sıcaklığı sergiliyor. Daha temizlik yapmadım sadece toz olmayan yerlerde kullanıyorum ve kirlendiği zaman siliyorum.
Genelde kitapların üstünde bir kısmı boşlukta duruyor ısınmasın diye. Benimde 70-85 arası oluyor sıcaklığı fakat bu CS-GO en düşük ayarlar dayken oluyor. Bilgisayarı nasıl temizleyebilirim bilgi verir misiniz onun hakkında ? Bir de sadece tab, capslock tuşlarının yanındaki plastik yer ısınıyor.

X550JK de ikinci el alınabiliyor ? Eğer olaya sizin gözünden bakarsak kimse sıfır cihaz almaz o zaman ben İ5 işlemci alacağım ama İ7 ikinci eli İ5 fiyatına kimse sıfır cihaz almasın o zaman herkes ikinci el alsın.

Monster cihaz "Geçtiğimiz yaz sıvı teması oldu.Yetkili servisi fokus bilgisayarda 150tlye kimyasal işlemle temizlettim.
Bu sıvı temasında ekran kartı kısa devre olmuştu tamir ettirdim şuan çalışmakta."

Aralarında alınabilecek Lenovo ve MSI GX60 var MSI cihazın sahibi ile görüştüm reklam yapmak gibi olmasın cihaz bana da alınabilir geldi garantisinin bittiğini söyledi. Lenovo(25 mayıs 2014 ilan tarihli) cihazın sahibi telefonu açmadı verdiğin cihazların performansı üç aşağı beş yukarı aynı sıfır almak varken garantisi bitmiş yada parçası değişmiş daha da önemlisi güncelliğini kaybetmiş bir cihaz almak bana doğru gelmedi tabi bu benim fikrim sizin görüşünüz bu şekilde.

X550JK de ikinci el alınabiliyor ? Eğer olaya sizin gözünden bakarsak kimse sıfır cihaz almaz o zaman ben İ5 işlemci alacağım ama İ7 ikinci eli İ5 fiyatına kimse sıfır cihaz almasın o zaman herkes ikinci el alsın.

Monster cihaz "Geçtiğimiz yaz sıvı teması oldu.Yetkili servisi fokus bilgisayarda 150tlye kimyasal işlemle temizlettim.
Bu sıvı temasında ekran kartı kısa devre olmuştu tamir ettirdim şuan çalışmakta."

Aralarında alınabilecek Lenovo ve MSI GX60 var MSI cihazın sahibi ile görüştüm reklam yapmak gibi olmasın cihaz bana da alınabilir geldi garantisinin bittiğini söyledi. Lenovo(25 mayıs 2014 ilan tarihli) cihazın sahibi telefonu açmadı verdiğin cihazların performansı üç aşağı beş yukarı aynı sıfır almak varken garantisi bitmiş yada parçası değişmiş daha da önemlisi güncelliğini kaybetmiş bir cihaz almak bana doğru gelmedi tabi bu benim fikrim sizin görüşünüz bu şekilde.

Dediğiniz bilgisayarlara baktım Lenovo filan hiç mi hiç ilgimi çekemedi Acer olana daha önce bakmıştım fakat dediğiniz bilgisayarlar 2. el olduğu halde 2000 lirayken ben 2. el 1600 TL'ye X550JK alır üstüne 1 TB HDD alırım dediğiniz bilgisayarlardan hem daha iyi olur ayrıca 21 ay kadar garantisi var bahsettiğimin. Dediklerimi yapsam bile belki MSI'daki ekran kartının performansını vermez ama PC'lerin performansı birbirine çok yakın olur. Ama zaten garantili bir ürün gözümde her zaman üsttür.

BUNLAR BENİM FİKRİM YANLIŞ ANLAMAYIN HERKESİN FİKİRLERİNE SAYGILIYIM AMA JesseP'e KATILIYORUM BEN DE...

selamunaleyküm aynı Asus X550JK-XO012D Notebook bendede var 4 gb ram takviyesi ile 8 yaptım ramı geçen hafta,6 sene oldu alalı geçen hafta ki ram takviyesinde ilk kez ben açtım kasayı 6 sene dile kolay aktif kullanıldı hiç yarı yolda komadı kasa berbat durumdaydı toz kir pis fan tıkanmıştı zaten oyunlarda drop fps kaybı,ısınma vardı 98-99C sıcaklıktı,bi güzel temizlik yaptım termal macun filan şimdi max yük altında crysis 3,gta5 eski yeni oyunların hepsinde high-very high ayarlarda sadece gölgeyi kapatarak gayet güzel oynuyorum max 85-86 C şimdi, yaşına ve donanımına göre gayet iyi performans veriyor oyunlarda fps drobu filan 0 mesela şuan cod ghost u max ayarlarda oynuyorum gölge mölge hepsi açık min 35-36 fps oda ok nadir en kalabalık ortamlarda memnunum zamanında param buna yetmişti pişman değilim süper değil bazı oyunda orta basızında iyi bazısında süper genel olarak iyi diyebilirim saçma sapan tripleriniz yoksa tabi.

Geri
Yukarı