Asus X550JK XO012D İncelemesi

Merhabalar, yeni aldığım fiyat/performans ürünü Asus X550JK'yı inceleyeceğim. Ürünü 1710 TL'ye sadecenotebook sitesinden aldım. Ürünün teknik özelliklerine bakacak olursak :

• İşlemci: Core i5 4200H 2,8-3,4 GHz
  • Ram: 4 GB
  • Ekran Kartı: GTX850M 128 Bit
  • Ekran Boyutu: 15,6
  • Disk Kapasitesi: 500 Gb
  • Disk Hızı: 5400 RPM
  • Optik Sürücü: 8X DVD+/-RW Drive
  • USB Portu: 1 USB 2.0 + 2 USB 3.0
  • Pil: 4-cell Li-lon Pil
  • Ağırlık: 2,30 KG
  • Kasa: Çelik gri metalik, magnezyum kasa, mat siyah klavye
  • İşletim Sistemi: FreeDos

İşlemci: Anakarta gömülü olarak geliyor. Gayet yeterli performansı var.
Ekran Kartı: Bu fiyat aralığında alınabilecek en iyi kart. Maxwell mimarisi sayesinde daha az ısınıp daha az enerji harcıyor.
RAM: 4 GB olması gözünüzü korkutmasın şu an için gayet yeterli. Ayrıca RAM upgrade edilebilen bir donanım. Daha yüksek RAM için daha düşük ekran kartı tercih etmeyin. Çünkü o ekran kartını upgrade edemeyeceksiniz.
Kasa: Açıkçası bu cihazda tek çekindiğim şey kasa kalitesi olmuştu. Kasamız full plastik ama gayet sağlamlık hissi uyandırıyor. Bence bu fiyat aralığı için yeterli bir kasa.

Artıları;
  • Donanımsal olarak bu fiyat aralığında daha iyisi yok.
  • Ekranın yansımaz olması avantaj. Sonuçta taşınabilir bir cihaz her yerde kullanıyoruz.
  • Klavyesi çok rahat.
  • Ses konusunda başarılı.
  • Asus'un Ice Cool özellği oyun oynarken çok fark yaratıyor sol bileğiniz gayet serin. :)
  • Fan sesi çok az.

Eksileri;
  • Touchpad kaliteli değil.
  • Harddisk sesli çalışıyor (Belki sorun sadece bendedir.)
  • DVD Rom zor kapanıyor.

Isı;
Stess testleri ve Benchmark testleri yaptım. İşlemciyi 10 dk %100 de çalıştırdım ısı 76 dereceyi geçmedi. Ekran kartıda aynı şekilde 76 yı geçmedi. Isı değerleri bulunduğunuz ortama, şehir sıcaklığına göre değişiklik gösterebilir.

Fotoğraflar:

850m.jpg

asus.jpg
HDMI vga.jpg
kapak asus.jpg
klavye.jpg
optik sürücü.jpg
x550j.jpg

Video;
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Son düzenleyen: Moderatör:
arkadaşlar herkese selamlar . bu makineye ilave ram olarak illa kingston mı almak zorundayız ? başka marka ram alırsak laptopun stock ram i ile uyumsuzluk olur mu ?

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı