Asus X550LN Oyunlarda Kasma Problemi

DexterMorgan2p0

Hectopat
Daha fazla  
Arkadaslar notebooku yeni aldim fakat soyle bir problem var borderlands 2 kurdum.Ilk 15 dakika oynuyorum her sey guzel 40fps mediumda kasmadan oynuyorum.Sonra hafiften isiniyor ve fan sesi geliyor.Sonrasinda birden 15fpsye dusuyor.Sarjdaykende ayni sorun var sarjda olmayinca da.Ben ne yapsan bilemedim 2 kere format attim guncel driverlar yuklu ama hep ayni sorun.ilk format atmadan once kabloyu takincada goruntu degisiyordu ve donmaya basliyordu.15 fpsye dusunce goruntu degisiyor.Oynanmayacak sekilde oluyor.Lutfen yardim edin ne yapmam lazim
Sistem ozellikleri: i5-4200u Gt840m ekran karti 4gb ram.Bilgisayar 1 aylik bile degil

Bu sıkıntı bilgisayarın ısınıp ekran kartının ve işlemcinin frekans hızlarının düşürmesi ile oluyor. Aida 64 veya HWMonitor ile sıcaklıkları kontrol edip yazar mısınız ?

Driverları nereden indirdin?
Sitesinden mi, x bir program ile mi?
Ekran kartı driverını NVidia sitesinden indirip dene.
İşlemci dışında gpu sıcaklığı kaç?

Güncel BIOS'u kullandığına emin ol.
Driverleri once asusun cdsinden yukledim guncellemeleri Driver booster ile yaptim.Ekran karti guncellemesini ise Geforce Exp. Kullanarak yaptim

biosun eski olmasi boyle bir sonuc dogurur mu acaba?

Bios surumune baktim sondan bir oncekine sahibim.Degisiklik olarak hesap makinesi ve fn tuslariyla ilgili bir degisiklik yaziyor ingilizce olarak

Driverları sitesinden, ekran kartını NVidia'dan da yoklamakta fayda var.
Bios'un güncel değilse onu da Asus sitesinden yüklemeni tavsiye ederim, her düzeltileni yazmayabilirler.

www.nvidia.com.tr: Sürücüleri Yükle | NVIDIA
Notebooks & Ultrabooks - X550LN - ASUS

Bunları yaptıktan sonra hala sorun varsa bence o zaman tasalanmaya başla.

Kullandığın programları da kontrol et, sistemini ağır şekilde yoranları kullanma. Virüs, malware vs. için de sistemini tarat, bilhassa torrent kullanıyorsan.

Görev yöneticisinden RAM, HDD, işlemci kullanımlarını da gözlemle.
Bir de başlamışken HD tune ile HDD'i taratırsan iyi olur.

Kolay gelsin.

Son düzenleyen: Moderatör:
Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı