Asus Z87 Plus ile i7 4770K ve 780 Ti uyumlu mudur?

exeldor

Kilopat
Daha fazla  
Elimde Asus Z87 Plus anakart var ve yeni anakart almak istemiyorum. Yeni kuracağım bu sistemi şu an elimde olan anakart destekler mi ve stabil çalıştırır mı?

• İşlemci: Core i7 4770K
  • Anakart: Asus Z87-Plus (elimde olan)
  • RAM: 16 Gb (4x4) Corsair Vengeance CL9
  • Ekran kartı: Asus GTX 780 Ti DrectCU II O.C
  • SSD: Corsair 256 GB Force LX serisi
  • HDD: 1TB WD 7200 RPM
  • Güç kaynağı: Zalman CX serisi 80Plus Bronze 750W
  • İşlemci soğutucu: Zalman FX100 (elimde bu var yeterli soğutma sağlayacağına inanıyorum bunun ama sizin de görüşünüzü alayım)
  • Kasa : Zalman MS800 Plus Mid Tower Kasa-Siyah (bu da elimde var ve sağlam bir kasa gerçekten ve fan kontrolcüsüne para vermenize gerek yok üstünde gelmekte )

Görüşlerinizi bekliyorum, yarın fotoğraflarını da atarım. Anakart beni 2 yıl götürür mü?

Son düzenleyen: Moderatör:
upgrade etmeyeceğim zaten bu beni 2 3 yıl götürür ve sonra anakartı ve soğutucuyu değistirdiğimde ederim diye düşünüyorum. Soğutucu işimi görecektir değil mi ek masraf çıksın istemiyorum açıkçası .

upgrade etmeyeceğim zaten bu beni 2 3 yıl götürür ve sonra anakartı ve soğutucuyu değistirdiğimde ederim diye düşünüyorum. Soğutucu işimi görecektir değil mi ek masraf çıksın istemiyorum açıkçası .
Yeterli olur diye düşünüyorum. Ne de olsa stok soğutucudan iyidir.

O sistem seni 4 seneden fazla idare eder ultra aşığı değilsen. Ayrıca 16GB RAM gereksiz render yapmayacaksan. Haswell işlemciler için en uygunu çift slot 1600MHz RAM'lerdir. 4 slot RAM'e gerek yok. İşlemci soğutucu olarak artık su soğutma almanın zamanı geldi diye düşünüyorum o işlemci için. İlla fan diyorsan o yeterli olabilir. Sıvı soğutmada Corsair H100i alabilirsin. Kasana sığmazsa H75 ya da H90 alabilirsin.

4 slot rami almış bulundum artık ve ultra aşığı değilim açıkçası high da oynatsa da olur . sisteme hiç bir ekleme yapmadan şu haliyle 4 sene oynatır mı ?

4 sene ultra diyebiliriz. Sonra high'a inersin. Sırayla öyle gider. Sonra çözünürlüğü indirirsin filan. 800x600 bile oynarım dersen baya götürür seni.

800x600 e kadar inmem ama 1366x768 e kadar inebilirim ki zaten 6 ya da 5 sene götürsün beni yeter . Bu arada h100i alırdım fakat masraf olmasın şimdi zaten bayağı para harcadım ve o kadar eski bir soğutucu değil elimdeki idare etsin 2 sene en azından

Elindeki soğutucu yeterli. Pasif bir soğutucu olduğundan ses de çıkarmaz. Kasada da fan kontrolcü olduğundan çok sessiz bir kasan olacak. Ama elindeki monitör nedir? Bu arada, Zalman'ın CX serisi PSU'ları yok :D.

Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı