Aylık Xbox Series X ve S Satışları, İlk Kez PS5 Satışlarını Geride Bıraktı

Ali Güngör

Genel Yayın Yönetmeni
Yönetici
Yer
İstanbul Türkiye
Daha fazla  
Meslek
Technopat
Profil Kapağı
1523300036
Xbox Series X

En son GSD pazar raporuna göre, donanım satışları geçtiğimiz Şubat ayında geçen yılın Şubat ayına kıyasla toplamda %44 oranında düştü. Ancak Avrupa’da Xbox Series X ve Xbox Series S satışları, tüm Şubat ayı boyunca PlayStation 5 satışlarını geride bıraktı. Xbox Series S ve X’in bu satış başarısında, özellikle devam eden PS5 stok sorununun da etkili […]

Devamı: Aylık Xbox Series X ve S Satışları, İlk Kez PS5 Satışlarını Geride Bıraktı
Kaynak Technopat

Devamı için yukarıdaki bağlantıya tıklayın...

Benim param olsa konsol alacak olsam düşünmeden Xbox alırım. Sonuçta Sonny'nin 1 yıl içerisinde çıkarttığı özel oyun sayısı maksimum 2. Aylık abonelik sistemi ile çok daha fazla oyunu daha ucuza oynarim ustelik Xbox Exculisiveleri ciktigi gün oynayabiliyorsun.

Benim param olsa konsol alacak olsam düşünmeden Xbox alırım. Sonuçta Sonny'nin 1 yıl içerisinde çıkarttığı özel oyun sayısı maksimum 2. Aylık abonelik sistemi ile çok daha fazla oyunu daha ucuza oynarim ustelik Xbox Exculisiveleri ciktigi gün oynayabiliyorsun.

Xbox Game Pass'i alacak kişi ya kısa sürede konsolu elinden çıkaracak biridir ya da yılın her günü gece gündüz oyun oynayan biridir. Çünkü Xbox Game Pass konsol için 45 lira ve bu 5 yılda 2700 lira yapıyor ki ben olsam 5 yılda dahi konsolu elimden çıkarmam. 2700 lira ile indirim kovalayarak adamakıllı 20-35 arası oyun alabilirsin PS5 üzerinden veya o sürede PS Plus üyeliğin ile en güzel oyunları alırsın. Yılda 24 oyundan (bazen daha fazla) 5 yılda PS Plus üzerinden 120 oyun yapıyor. Nitekim PS Plus aylık 5 lira daha ucuz ve yıllık üyelikleri çok daha avantajlı.

Xbox Game Pass'i alacak kişi ya kısa sürede konsolu elinden çıkaracak biridir ya da yılın her günü gece gündüz oyun oynayan biridir. Çünkü Xbox Game Pass konsol için 45 lira ve bu 5 yılda 2700 lira yapıyor ki ben olsam 5 yılda dahi konsolu elimden çıkarmam. 2700 lira ile indirim kovalayarak adamakıllı 20-35 arası oyun alabilirsin PS5 üzerinden veya o sürede PS Plus üyeliğin ile en güzel oyunları alırsın. Yılda 24 oyundan (bazen daha fazla) 5 yılda PS Plus üzerinden 120 oyun yapıyor. Nitekim PS Plus aylık 5 lira daha ucuz ve yıllık üyelikleri çok daha avantajlı.
5 yilda 35 oyun alabiliyorken, 1 ayda 100'den fazla oyunu oynayabilmeyi tercih ederim.

PS Plus'da adamakıllı oyun nadiren geliyor, o oyunlar da eski oluyor.

PS5 için henüz almayı gerektirecek çok özel bir oyun yok, normal.
Bu arkadaşın söylediğinde yanlış ne var ki linç yiyor anlamadım. PS5'e özel olan Returnal ve Demon's Souls(PS3'te olduğunu biliyorum) bir de Sackboy harici bir oyun yok şuan(yanlışsam düzeltin). Sonraki yapımları güzel olur veya olmaz bu ayrı bir tartışma konusu, fakat şuan PS exclusive oynamak isteyen insan için tek seçenek PS5 değil, PS4 de alabilir. Donanım harici PS5'e yöneltecek bir exclusive daha gelmedi.

Stok sorunu da sadece PS5'e özel değil, Series X de aynı dertten muzdarip. Dolayısıyla insanlar Series S almış çoğunlukla. Bence MS'in önceliği konsol satışı olmamasına rağmen bu veriyi yakalayabilmesi ne olursa olsun başarı. Sony stok problemini çözmek yerine PS4 üretimine önem vererek hata yaptı bence.

PS Plus daha avantajlı falan değil. En azılı PS kullanıcısı dahi demez şunu. Game Pass'in muadili bir sistem PS'e gelse(ki gelecek) herkes kullanacak. Bunu ben de biliyorum, siz de biliyorsunuz sadece şuan olmadığı için "bizdeki zaten daha iyi" hali içindesiniz.

Son düzenleme:
PS Plus daha avantajlı falan değil. En azılı PS kullanıcısı dahi demez şunu. Game Pass'in muadili bir sistem PS'e gelse(ki gelecek) herkes kullanacak. Bunu ben de biliyorum, siz de biliyorsunuz sadece şu an olmadığı için "bizdeki zaten daha iyi" hali içindesiniz.

PS Plus daha mantıklı demedim lütfen düzgün okuyun sadece daha basit bir alternatif var anlamında söyledim.
5 yilda 35 oyun alabiliyorken, 1 ayda 100'den fazla oyunu oynayabilmeyi tercih ederim.

PS Plus'da adamakıllı oyun nadiren geliyor, o oyunlar da eski oluyor.

1 ayda 100 oyunun kaçını oynayabilirsin? Yarın o oyunları satabilecek misin? Hayır. Dediğim gibi gece gündüz oyun oynayıp 100 oyunu 6-18 ay içerisinde oynayacak biri için makul ama diğer türlü anca bedava veya indirimli üyeliklerle kullanırım.

Yeni konular

Geri
Yukarı