AYT Kimya ve Biyoloji'nin kolay konuları nelerdir?

TYT fiziği 6 şubat AYT fiziği barış hocanın sıfırdan kampı ile bitireceğim 4 Mart'ta bitirip soru ve deneme odaklı gidip eksik kaldığım konuları tekrar edeceğim TYT kimya 11 şubatta bitirip kimya dersleri kanalından her gün 1 video izleyerek 6 Mayıs'ta bitireceğim biyoloji dediğim 15 Nisanda bitiyor AYT matematiğe 22 Ocakta başlıyorum bıyıklı matematik ile ilerleyip 4 soru bankasından bitiriceğim Bilgi Sarmal'ı makro orijinal yayın denizi ve bıyıklı matematiğin kendi soru bankası bu şekilde konular 25 Nisanda bitiyor sonra Full deneme bu şekilde bitirip istediğimi yapacağım inşallah.
AYT fen derslerinde konuları bitirip mayısta tekrarlara başlamalısın. Hele hele biyolojide.

Bol şans. Ben de geçen sene çok çalışarak 5.7k, OBP ile 6.8k yaptım. Eğer danışacak bir konun olursa yazarsın.

Kral sence AYT mat için sadece 345 yeter mi, ben biraz geç başladımda aklımda plan yaptım. Şu an 345 de bitirip 3D de biraz çözeceğim sonra branş denemesi. Konu olarak bitirdim ama soru çözmedim. Bir de sence türev integral ne kadar sürede biter. Limit filan bitti. AYT fen yapıyorum, kolay ama mat kısa sürede hallolacak bir şey değil emek istiyor. 100 bin istiyorum hayırlısı. Bu sorulardan ayrı bir tavsiyen var mı?

Fen kısmında da

Biyoloji 12'den 1 2 konu kaldı, sence biyolojiden soru bankası bitirmeye gerek var mı? Ben sık tekrar ve branş denemesi odaklı gitmeyi düşünüyorum. Denemede yapamadığım konuyu tekrar ve soru çözmeye odaklı.

Fizik 12'den birkaç konu kaldı.

Kimya için soru bankasından soru çözmeye gerek var mı föylerden gidip üstün körü temizleyeceğim sonra ful branş denemesi.

Bir de genel olarak yapılabilir mi 100 bin, temelim filan var. Dönem başından beri çalışıyorum ama ocak gibi yurt dışına gittim. Biraz boşladım, bayağı boşladım. Şu an yetimin don lastiği gibi kaldım. Stresden gözüm seyirmeye başladı.

Bir de ayrıca tavseyen nedir? Yap dediğin vb.

Kral sence AYT mat için sadece 345 yeter mi, ben biraz geç başladımda aklımda plan yaptım. Şu an 345 de bitirip 3D de biraz çözeceğim sonra branş denemesi. Konu olarak bitirdim ama soru çözmedim. Bir de sence türev integral ne kadar sürede biter. Limit filan bitti. AYT fen yapıyorum, kolay ama mat kısa sürede hallolacak bir şey değil emek istiyor. 100 bin istiyorum hayırlısı. Bu sorulardan ayrı bir tavsiyen var mı?

Fen kısmında da

Biyoloji 12'den 1 2 konu kaldı, sence biyolojiden soru bankası bitirmeye gerek var mı? Ben sık tekrar ve branş denemesi odaklı gitmeyi düşünüyorum. Denemede yapamadığım konuyu tekrar ve soru çözmeye odaklı.

Fizik 12'den birkaç konu kaldı.

Kimya için soru bankasından soru çözmeye gerek var mı föylerden gidip üstün körü temizleyeceğim sonra ful branş denemesi.

Bir de genel olarak yapılabilir mi 100 bin, temelim filan var. Dönem başından beri çalışıyorum ama ocak gibi yurt dışına gittim. Biraz boşladım, bayağı boşladım. Şu an yetimin don lastiği gibi kaldım. Stresden gözüm seyirmeye başladı.

Bir de ayrıca tavseyen nedir? Yap dediğin vb.
Sakın stres yapma, her gün 1 AYT fen, 1 AYT matematik denemesi çözsen sınava kadar otuzar deneme çözmüş oluyorsun. Hala daha zamanın var. Bence haftanı şöyle programla: AYT Fizik full tekrar, AYT Fen + AYT Matematik deneme; AYT Kimya tekrar, AYT Fen + AYT Matematik ... Haftanın son günü de süre tutarak TYT denemesi çöz. Eğer herhangi bir fen dersinin tekrarını 1-2 saatte bitiriyorsan ikişer ikişer tekrarla. Sınava bir hafta kala da her gün bütün dersleri tekrarlayıp soru çöz.

Hala zamanın var başaramayacağın iş değil. Biraz dişini sık.

Sakın stres yapma, her gün 1 AYT fen, 1 AYT matematik denemesi çözsen sınava kadar otuzar deneme çözmüş oluyorsun. Hala daha zamanın var. Bence haftanı şöyle programla: AYT fizik Full tekrar, AYT fen + AYT matematik deneme; AYT kimya tekrar, AYT fen + AYT matematik... Haftanın son günü de süre tutarak TYT denemesi çöz. Eğer herhangi bir fen dersinin tekrarını 1-2 saatte bitiriyorsan ikişer ikişer tekrarla. Sınava bir hafta kala da her gün bütün dersleri tekrarlayıp soru çöz.

Hala zamanın var başaramayacağın iş değil. Biraz dişini sık.

Peki AYT mat için önerin nedir? Fen kolayda mat sıkıntı, sence 1 soru bankasını adamakıllı bitirip direk denmeye mi geçeyim yoksa 2. test kitabını zorlayayım mı?

Peki AYT mat için önerin nedir? Fen kolayda mat sıkıntı, sence 1 soru bankasını adamakıllı bitirip direk denmeye mi geçeyim yoksa 2. test kitabını zorlayayım mı?
Ben 1.5 soru bankası + denemeler yaptım. Matematik denemeleri zaten her türlü soruya sahip bence 1 soru bankası yeterli olur, ayt mat denemeleri de çözersen tamamdır. Önereceğim kaynak yok, ben o kadar da kaynak araştırmıyorum. O yüzden sadece 345 önerebiliyorum :D

Ben 1.5 soru bankası + denemeler yaptım. Matematik denemeleri zaten her türlü soruya sahip bence 1 soru bankası yeterli olur, AYT mat denemeleri de çözersen tamamdır. Önereceğim kaynak yok, ben o kadar da kaynak araştırmıyorum. O yüzden sadece 345 önerebiliyorum :D

Tamam teşekkür ederim.

Geri
Yukarı