Backdoor virüsü nedir?

Lordkatalan

Femtopat
Daha fazla  
Bugün tarama yaptıktan sonra buldu (çok büyük ihtimal taramadan önce indirdiğim dosyadan çok durmadı PC'de) Windows Defender ve Windows Defender ile sildim. Üstüne çevrimdışı tarama + tam tarama + Kaspersky'la tarama yaptım 0 tehdit. Sanırım rahatlayabilirim artık her neyse backdoor virüsleri hakkında bilgi verebilir misiniz? Merak ettim.

Son düzenleyen: Moderatör:
1621767023250.png

Kaynak

Türkçesi arkakapıdır. Backdoor sisteme bulaştığında saldırgan kişi backdoor bulaşmış bilgisayara erişim sağlayabilir. Backdooru yazan kişi virüs bulaşmış bilgisayarda istediği herhangi bir işlemi yapabilir. Örneğin, dosya transferi yapma bilgisayarda yapılan işlemleri görme, dosyaları açma kapama, verileri, klasörleri silme ve bilgisayarı yeniden başlatma gibi eylemleri yapabilir. Yasal TeamViewer gibi programların aksine bilgisayarı kullanan kişinin haberi olmadan sisteme erişim sağlar. Yasa dışı şeyleri backdoor bulaşmış bilgisayardan yapabilir, bir zombi ağı oluşturabilir.

Backdoor trojan zararlısı ile birlikte botnet yapılabilir! Bilgisayarınıza TeamViewer gibi erişim sağlayabilir. Bu da demek oluyor ki risk altındasınız. Erişim sağlayabildiği için hesaplarınız çalınabilir.

Demek istediğim şu ben virüsü sildim Windows Defender aracılığıyla üstüne yukarıdakileri yaptım ve 0 tehdit dendi şu an rahatlayabilirim değil mi?

Rahatlayabilirsin. Defender eğer buga girmemiş ise güzel olur. Tedbir için ise Kaspersky ile tam tarama yapabilirsin.

Geri
Yukarı