Backdoor Virüsü

Dosya. TC üzerinden gelen bir link e tıklayıp indirdim ama Defender virüs algılandı dedi ve sildi zorlamadım baktıgımda backdoor yazıyor herhangi bir sorun olur mu? Defender dosyayı sildi ama yapmam gereken bir şey var mı ekstradan?

12.png

Dosya. TC üzerinden gelen bir link e tıklayıp indirdim ama Defender virüs algılandı dedi ve sildi zorlamadım baktıgımda backdoor yazıyor herhangi bir sorun olur mu? Defender dosyayı sildi ama yapmam gereken bir şey var mı ekstradan?

Eki Görüntüle 560498
Bir anti-virüs ile taratmanızı öneririz.

Kaspersky. Ayrıca görev yöneticisinden çalışan işlemlere bak anormal bir şey varsa durdur.
Benim anlamadığım link nereden geldi? Fotoğrafı var ise atar mısınız?

Ya açıkcası ufak kardeşime gelmiş LOL oynarken atmışlar o da bilmediginden tıklamış denemiş. İndirmeyi oraya yüklemişler dosyayı indir demiş ama indirilenlere baktım virüs algılandı deyip silmiş bilgisayar indirmeden. O da korkmuş kapatmış PC'yi.

ya açıkcası ufak kardeşime gelmiş lol oynarken atmışlar oda bilmediginden tıklamış denemiş indirmeyi dosya.tc ye yüklemişler dosyayı indir demiş ama indirilenlere baktım virüs algılandı deyip silmiş bilgisayar indirmeden oda korkmuş kapatmış pc yi
Dosyayı silmek pek bir şey ifade etmeyebilir. O virüs kim bilir hangi dosyada şuan. Her ihtimale karşı tarama yaptırın. Defender ile değil tabii ki :).

Dosyayı silmek pek bir şey ifade etmeyebilir. O virüs kim bilir hangi dosyada şu an. Her ihtimale karşı tarama yaptırın. Defender ile değil tabii ki :).

Kaspersky indirdim şu an deneme sürümüyle kurdum. Tam tarama yaptırıyorum bilgisayara. Sonuçlarını yine buradan ulaştıracağım size. Teşekkürler.
Herhangi bir şey bulmadı sorun yok demek midir? Güvende miyiz? Format atmak gerekir mi her hali karda?
Dosyayı silmek pek bir şey ifade etmeyebilir. O virüs kim bilir hangi dosyada şuan. Her ihtimale karşı tarama yaptırın. Defender ile değil tabii ki :).
Herhangi bir şey bulmadı sorun yok demek midir? Güvende miyiz? Format atmak gerekir mi her hali karda?

Dosya Ekleri

• 23.png
    23.png
    10,7 KB · Görüntüleme: 87
  • 23.png
    23.png
    10,7 KB · Görüntüleme: 87
Son düzenleme:
Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı