Bağımsız Oyun LISA, Steam'de Devasa Oranda Zamlandı!

İşin komik tarafı bu bile doğrudan almış olarak sayılmıyor. 70 dolar= 1886TL şu anda.
Evet aynen öyle. Ama şu oyunu şu fiyata Türkiye'den satın alan olmaz gibi. Birkaç seneye Türkiye'den oyun satın alımının dibe vuracağını düşünüyorum ben. Dolar 30-40 gider gibi.

60-70 doları mevcut kurla çarp bakalım, 1200-1300 lira mı çıkıyor?
Hocam Dolar 20 TL iken güncellediler, 1200-1300 TL yaptılar. Zaten ara ara güncelliyorlar fiyatı, onlar da artacaktır. Şu anlık 27 TL'den alan yok çünkü Dolar birden uçtu gitti. Yani çok uzun zamandır 27 lira değil. 2 haftada çok şey değişiyor ülkede. Adamların da işi gücü yok her hafta fiyat güncellemezler bizim için.

Birkaç seneye Türkiye'den oyun satın alımının dibe vuracağını düşünüyorum ben. Dolar 30-40 gider gibi.
Açıkçası oyun sektöründe hiçbir şey değişmez. Türkiye hiçbir zaman önemsenmeye değecek kadar büyük bir pazar olmadı. RDR2'nin 98TL olmasına bile çok diyen kafalar oldukça ve artmaya devam ettikçe hiçbir zaman da önemsenmeyeceğiz.
Evet aynen öyle. Ama şu oyunu şu fiyata Türkiye'den satın alan olmaz gibi.
Adamlar Türkiye için zamlamamıştır ki bu oyunu. Amerikalı biri bu oyunu almadan önce bakmıştır "Aaa Türkiye'de 1 dolar bizde 20 dolar" deyip Türkiye hesabı açıp 1 dolardan almıştır oyunu. 3A oyunları bile doğru düzgün oynamayan ülkede benim oyunuma kim bakar deyip direkt güncel kuru çakmıştır oyuna. Adam 19 dolar kâr ederken Türkiye'den oyunu 1 dolardan bile ucuza alacak olan kişiye niye baksın?

Epic'te bedava verseler sadece kütüphaneye ekleyip bir daha yüzüne bakmayacağım oyuna istedikleri fiyata bak. Eski halinde en azından 3-5 tane belki satıp gelir kapısı olurdu. Şimdi 1 tane bile alan olmayacak.

Geri
Yukarı