Bakım sonrası sistem çalışmıyor

Mr Oyuncu

Femtopat
Daha fazla  
Anakart
Gigabyte b550m s2h
İşlemci
R7 3700x
Termal bakımı yaptım, tuşa bastım görüntü gelmedi. Ekran kartının RGB'si hariç her şey çalışıyor ama görüntü gelmedi. İşlemcinin içine termal macun kaçtı sandım temizlemek için kolonya sürdüm. Sonrasında güçte gelmedi.

Son düzenleyen: Moderatör:
Kolonya mı hocam ne yaptınız bildiğiniz etil alkolle temas etmiş cihaz kısa devre yapmış yüksek ihtimalle bir soğuk su için derim ve cihazı tekrar çalıştırmayın diğer devrelere de zarar verebilme ihtimali yüksek.

Termal bakımı yaptım, tuşa bastım görüntü gelmedi. Ekran kartının RGB'si hariç her şey çalışıyor ama görüntü gelmedi. İşlemcinin içine termal macun kaçtı sandım temizlemek için kolonya sürdüm. Sonrasında güçte gelmedi.

Hocam nereye kolonya geldiyse saç kurutma makinesi ile kurutunuz tekrar deneyiniz.

Hocam nereye kolonya geldiyse saç kurutma makinesi ile kurutunuz tekrar deneyiniz.
Hocam arkadaş cihazı açmak için denemiş yüksek ihtimal kısa devre var cihazda ve saç kurutma makinası ile deneyecekse de soğuk bir şekilde üflemesi gerekir makinanın bir ihtimal belki açılır cihaz ama sonrasında hata vermemesi imkansız gibi görünüyor.

Hocam neden böyle bir şey yaptınız bilmiyorum ama bende kendi Ryzen 9 7900 işlemcimi bir aptallık edip çok dikkatlice kolonya ile silmiştim, 70 derecelik çam kolonyası üstelik LGA pinleri de dahil:D. Şu an işlemciyi kullanıyorum ve çok sağlam bir performansı var anlatamam. Yani kolonya işlemciyi bozacak bir şey değil.

Hocam neden böyle bir şey yaptınız bilmiyorum ama bende kendi Ryzen 9 7900 işlemcimi bir aptallık edip çok dikkatlice kolonya ile silmiştim, 70 derecelik çam kolonyası üstelik LGA pinleri de dahil:D. Şu an işlemciyi kullanıyorum ve çok sağlam bir performansı var anlatamam. Yani kolonya işlemciyi bozacak bir şey değil.
Hocam ama her işlemcide aynı değil şimdi metali olsun plastiği olsun pin girişleri olsun yani kısacası üretildiği malzeme çok önemli bence R9 7900'ede kolonya sürülmez zaten tamamen bir saçmalık apayrı konu ama çok çabuk bozulabilecek bir işlemci değil bence yeni nesil çünkü ve üretildiği malzeme kaliteli.

Hocam arkadaş cihazı açmak için denemiş yüksek ihtimal kısa devre var cihazda ve saç kurutma makinesı ile deneyecekse de soğuk bir şekilde üflemesi gerekir makinenın bir ihtimal belki açılır cihaz ama sonrasında hata vermemesi imkansız gibi görünüyor.

Ben yapmıştım çalışmıştı sıcak üfletmiştim çok yapmamak yeterli. Büyük ihtimal kısa devre vardırda denemeye değer.

Hocam ama her işlemcide aynı değil şimdi metali olsun plastiği olsun pin girişleri olsun yani kısacası üretildiği malzeme çok önemli bence R9 7900'ede kolonya sürülmez zaten tamamen bir saçmalık apayrı konu ama çok çabuk bozulabilecek bir işlemci değil bence yeni nesil çünkü ve üretildiği malzeme kaliteli.

Hocam bu işlemciyi tiner gibi çok güçlü bir madde ile temizleyip, boyasını eritirsen ancak o zaman bozulur. İnternette kimi kullanıcılar var LGA soketli eski Intel işlemcileri kimi toprağa gömer 3 ay sonra çıkartır sisteme takar Minecraft oynar. Muhtemelen işlemciniz sıkıntılı değil, anakartınızda güç geldikten sonra Easy depug LED'leri var, bu LED'lerden CPU olanı yanıyor ise işlemcini başka bir sistemde test et. Bence işlemci çalışıyordur.

Geri
Yukarı