Barracuda 2 TB HDD gidip geliyor

EgemenCaliskan

Hectopat
Daha fazla  
SSD veya HDD modeli
Seagate Barracuda 2 TB
Anakart
B450M H
Merhaba, ikincil diskimle ilgili bir sorun yaşıyorum (dahili disk). Steam, Torrent indirirken veya o diskteki bir uygulamayı açmaya çalışınca kısa bir bip sesi geliyor ve ne oyun açılıyor ne de bir şey indirebiliyorum ve indirme duruyor.
Hemen oyun açıp (yine açılmadı ve bip sesi geldi) HDD Sentinel'e baktım disk fiziksel olarak çıkarılıp takılmasada HDD sentinelde çıkarılıp takılmış gibi gösteriyor diğer programlardada böyle gözüküyor ve bip sesi geldikten hemen sonra dosya konumunu aç deyince bu disk bulunamadı gibi bir mesaj veriyor ve bip sesi geldikten 3-4 saniye sonra disk geliyor. Sorun SATA kablosunda mı HDD değil mi anlamadım.

Son düzenleyen: Moderatör:
Merhaba, ikincil diskimle ilgili bir sorun yaşıyorum (dahili disk). Steam, Torrent indirirken veya o diskteki bir uygulamayı açmaya çalışınca kısa bir bip sesi geliyor ve ne oyun açılıyor ne de bir şey indirebiliyorum ve indirme duruyor.
Hemen oyun açıp (yine açılmadı ve bip sesi geldi) HDD Sentinel'e baktım disk fiziksel olarak çıkarılıp takılmasada HDD sentinelde çıkarılıp takılmış gibi gösteriyor diğer programlardada böyle gözüküyor ve bip sesi geldikten hemen sonra dosya konumunu aç deyince bu disk bulunamadı gibi bir mesaj veriyor ve bip sesi geldikten 3-4 saniye sonra disk geliyor. Sorun SATA kablosunda mı HDD değil mi anlamadım.
HDD'yi başka bir kablo kullanarak beslemeyi denediniz mi? Belki sorun besleme kablosundadır.

Sorun diskte. O da Seagate Barracuda olduğu için.

Bipleyen disk gidicidir. HDTune ile Health sekmesini EKSİKSİZ paylaş, SMART verilerine bakayım.

Dost tavsiyesi, Seagate Barracuda'dan uzak dur.

Sorun diskte. O da Seagate Barracuda olduğu için.

Bipleyen disk gidicidir. HD Tune ile health sekmesini eksiksiz paylaş, Smart verilerine bakayım.

Dost tavsiyesi, Seagate Barracuda'dan uzak dur.

Geç görmüşüm özür dilerim hemen atıyorum indirip.

1686652812361.png
1686652825005.png

@VENGEANCE ANGEL

Son düzenleme:
Geç görmüşüm özür dilerim hemen atıyorum indirip.

Eki Görüntüle 1818964Eki Görüntüle 1818965

@VENGEANCE ANGEL
Kusura bakma geç cevap verdiğim için. Hem YKS hazırlığı hem de çalışıyorum da.

Yani dediğim gibi, bipleyen disk gidicidir. SMART verileri de pek parlak değil.
Hardware ECC Recovered, Seek Error Rate, Raw Read Error Rate değerleri çok yüksek. O da zaten Barracuda'larda normal. :D

Diske LLF yapabilirsin, biraz rahatlatır ama bu sorunun çözüleceği anlamına gelmiyor. Yapabileceğin 2 şey var.
1. Yeni bir disk almak. Western Digital WD20EZBX modeli tercihimdir.
2. Barracuda almamak.

Son düzenleme:

Geri
Yukarı