Çözüldü Batman Arkham Asylum "uygulamanızda işlenmemiş özel durum oluştu" hatası

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

siyahoyuncu_42

Hectopat
Arkadaşlar sorun bu. Nasıl çözerim V-Sync açamıyorum ayarlardan ve diğerleri de aynı şekilde.

Dosya Ekleri

• Screenshot_3.png
    Screenshot_3.png
    11,2 KB · Görüntüleme: 101
Çözüm
Batman Arkham Asylum Goty klasörüne ve UserInput.ini dosyasına sağ tıklayıp özellikler dedikten sonra en alttan "Salt okunur" kutucuğunun işaretli olup olmadığını kontrol eder misin? İşaretliyse kaldırıp kaydettikten sonratekrar deneyin bakalım.
Bir konuda bu sorunun Windows Defender ile alakalı olduğu söylenmiş. Oyunu beyaz listeye ekleyip deneyin bakalım. Eklemeden önce isterseniz geçici olarak devre dışı da bırakabilirsiniz. Olmazsa boşuna uğraşmamış olursunuz.
Hocam ben aslında sadece V-Sync açık olmasını istiyorum. Bunu başka bir uygulamayla falan yapabilir miyim?

sadece V-Sync açık olmasını istiyorum.

Batman Arkham Asylum GOTY -> BmGame -> Config klasöründen BmEngine dosyasina girin. Buradan UseVsync=False degerini bulun ve UseVsync=True olarak ayarlayip kaydedin.

Ayrica UserInput.ini dosyasini MediaFire üzerinden paylasabilir misiniz? Icerigini bendeki dosya ile karsilastiracagim.

Son düzenleme:
Batman Arkham Asylum GOTY -> BmGame -> Config klasöründen BmEngine dosyasina girin. Buradan UseVsync=False degerini bulun ve UseVsync=True olarak ayarlayip kaydedin.

Ayrica UserInput.ini dosyasini MediaFire üzerinden paylasabilir misiniz? Icerigini bendeki dosya ile karsilastiracagim.
Geç gördüm hocam kusura bakmayın. UserInput

Dosya içeriği aynı görünüyor. V-Sync'i dediğim gibi ayarlayıp deneyin bakalım. Olursa diğer ayarları da konfigürasyon dosyası üzerinden yaparsınız.
Hocam V-Sync yaptım da sanki hiç olmamış gibi ekranı döndürünce yırtılmalar oluyor. Oyun normalde FPS'i 62'ye sabitleyip V-Sync açıyor ama ben nedense açamıyorum 🙁

Hocam sorun belgelerdeki userinput'daymış. Bekleyin atacağım şimdi.

UserInput hocam sizde belgelerden bakabilir misiniz aynı mı diye? Bir de ben advanced launcher kullanmıştım batman ayarları için ama işe yaramadı silmiştim belki ondandır bilmiyorum.

Bir de DirectX 10 ile deneyin.

Config -> BmEngine.ini -> DefaultEngine.ini dosyasini acin buradan "AllowD3D10=False" degerini " AllowD3D10=True" olarak degistirin. Ayriyeten "AllowD3D11=True" degerini de "AllowD3D11=False" olarak degistirip kaydedin.

bakabilir misiniz aynı mı diye?

Bakiyorum hemen.

Geri
Yukarı