Battlefield 4'te Hangi Sınıf Alınmalı?

hasantepken

Kilopat
Daha fazla  
Arkadaşlar BF4 yeni aldım. Sorularımı bilen arkadaşlar cevaplarsa sevinirim.

1. Hangi sınıf ile başlamam gerek?
  2. Araç sürmek için hangi sınıf uygun?
  3. Sınıflar arasındaki farklar?

Şimdiden teşekkürler.

1. İlk olarak Assault sınıfı ile başla derim. Saldırı sınıfı tüfekler bu sınıfta bulunuyor ve elin biraz alışır oyuna.
  2. Araç bol olan haritalarda oynuyorsan engineer sınıfı seç. Carbine sınıfından AK 5c başlayacaksın zaten. Yanına bir adet RPG alırsın süper olur.
Assault sınıfı saldırı tipi tüfeklerin olduğu sınıf. Ayrıca medic ve defibilator ile takım arkadaşlarının imdatına yetişirsin.
Engineer sınıfında RPG, SMAW, stinger vs gibi roketler bulunuyor. Bunlar hava ve yer araçlarına karşı kullanılır.
Support sınıfında ağır makinalı MG4, Pecheneg, M240B gibi silahlar bulunur. Ayrıca Ammo Box ile takım arkadaşlarına mermi verebilirsin. Ucav gibi gadgetlar bu sınıfta kullanılıyor.
Recon ise bildiğimiz sniper sınıfı. Ayrıca her sınıfta DMR, Shotgun ve Carbine silahlarını kullanabilirsin.

Metin bey sizi nickinizden tanıdım. Battlefield 4'deki turnuvalarınızı izledim. Çok başarılısınız. Birkaç sorum daha olacak.

Assault sınıfı ile araçlar kullanmak doğru mu? Zararı nedir? Neden engineer almamız gerekli?

Son düzenleyen: Moderatör:
1. Ben her daim support oynarım. BF3'ten beri o L86A2 hep dikkatimi çekmiştir. Gerçi BF4'te 31 mermiye indirmişler 62 mermiyi ama olsun. Ayrıca PS4'te oynuyorsan en iyi sınıf açık ara supporttur. Sebebi ise PS4'te DS4 ile oynadığından dolayı fare gibi tanklar veya AA'lar birden bire çeviremezler namluyu. Sende arkadan yaklaşır ve C4'ü koyarsın. Birde enim en sevdiğim şey M249 alıp Metro'da bipod kurup milleti hunharca taramaktır. Tabi 1. olmaya oynuyorsan küçük haritalarda Assault en iyisidir. Bir medic kit ve defibrilatör ile epey puan kasarsın.

2.Araç için fark etmez. Sniper alma yeter. Tabi support sınıfı ile kamikaze yapmak ayrı zevkli söylemesi :D

3.Assault kelimenin tam anlamıyla insanları inanılmaz seri tarayabildiğin sınıftır. Mermilerin atış hızı support sınıfında genelde 650-750 iken assaultta 1000'e kadar yolu var.(Famas)
Engineer mayın döşeyebileceğin, RPG ile milleti patlatabileceğin(3-4 vuruşta) veya kendi takımındaki araçları onarabileceğin bir sınıftır. Silahları assaulttan daha yavaş supporttan daha hızlıdır.
Supportu açıkladım tekrar açıklamaya gerek duymuyorum.
Recon yani sniper BF4'te aşırı kolaylaşmıştır. 40x zoom nedir ya? BF3'te 8x zoom ile 491 metreden HS atmıştım burada çok rahat 1 km ile vuruluyor.
Geç basenin yüksek bir kısmına tak 12x zoomu milleti vur.

Metin bey sizi nickinizden tanıdım.Battlefield 4'deki turnuvalarınızı izledim.Çok başarılısınız.Birkaç sorum daha olacak.

Assault sınıfı ile araçlar kullanmak doğru mu? Zararı nedir? Neden engineer almamız gerekli?
Bir zararı yoktur. Sniper bile olsan tank gördün mü koşacaksın. Eğer engineer olursan bütün oyun o tankı kullanabilirsin fark bu. Tabi o farkta sana 30-40 kill fark sağlayabilir.

Metin bey sizi nickinizden tanıdım.Battlefield 4'deki turnuvalarınızı izledim.Çok başarılısınız.Birkaç sorum daha olacak.

Dostum kullanırsın kullanmasına da mesela tank kullanırken tank hasar alırsa engineer' da olduğu gibi inip tamir edemezsin. Yanında bir engineer olması gerekir assault ile kullanacaksan.

Metin bey sizi nickinizden tanıdım. Battlefield 4'deki turnuvalarınızı izledim. Çok başarılısınız. Birkaç sorum daha olacak.

Öncelikle ben metin değilim. Metin benim arkadaşım sadece ve Twitch yayınlarında moderatörlüğünü yapıyorum. Assault sınıfında üstüne tanımam Metin'in.
Assault sınıfı ile araç kullanma, engineer ol. Çünkü repair tool her zaman lazım olacak sana. Assault oynamanın bir mantığı yok yani araç kullanırken.

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı