Bayram nedeniyle spor salonu kapalıyken ne yapılabilir?

Loewrxx

Hectopat
Daha fazla  
Merhaba benim şu an gitmekte olduğum spor salonun bayram sebebiyle 5 gün tatil olduğunu duydum. Bugün de oruç olduğum için iftardan sonra gitmedim yağışlı da olduğu için. Yani toplam 6 gün diyelim. Bu 6 günlük süre içerisinde salona gidemeyeceğim için bir zararı olur mu, alternatif var mıdır?

6 günün sonunda ağırlıklarının, tekrar sayılarının artacağına dair bir yemin bile edebilirim ama kanıtlayamam. Eğer ki 2 3 aydır antrenmanlarına tam devam ediyorsan bu tarz aralar baya iyi geliyor.

(Beslenmeyi aşırı salmadığınız sürece)
Beslenmeyi asla salmıyorum 22 nisanda 3. Ayım olucak her hafta 5 gün gidiyorum 2.5 aydır birde creatine 1 hafta spora gitmeyecegim icin ara vermelimiyim

Sorun olmaz kaslar dinlenir.
Hocam size bir sorum var omega 3 d3 k2 ve zma kullanmaktayım normalde yatmadan önce 20 dk arayla yutuyordum direk 2 sini yutsam sorun olurmu

Merhaba benim şu an gitmekte olduğum spor salonun bayram sebebiyle 5 gün tatil olduğunu duydum. Bugün de oruç olduğum için iftardan sonra gitmedim yağışlı da olduğu için. Yani toplam 6 gün diyelim. Bu 6 günlük süre içerisinde salona gidemeyeceğim için bir zararı olur mu, alternatif var mıdır?
şöyle güzel bir dinlen, bayramın keyfini çıkar 6 günde kaybedeceğin bir şey yok :)

Beslenmeyi asla salmıyorum 22 nisanda 3. Ayım olucak her hafta 5 gün gidiyorum 2.5 aydır birde creatine 1 hafta spora gitmeyeceğim için ara vermeli miyim?

Hocam size bir sorum var omega 3 d3 k2 ve zma kullanmaktayım normalde yatmadan önce 20 dk arayla yutuyordum direk 2 sini yutsam sorun olur mu?
ZMA çöptür tamamen para tuzağı. Bütün hapları aynı anda yutabilirsin.

Hangi markadan aldığına göre değişir, direkt olarak neden zma çöptür diyorsunuz hocam?
Çünkü işe yaramadığı kanıtlanmış. Elde tutulan tek işe yarar araştırma ise ZMA'yı bulan kişinin şirketinin fonladığı bir araştırmadır ve kanıtlanmıştır.

Ayrıca ZMA'yı bulan şahısın natural diye tanıttığı sporcularına anabolik ilaç enjekte ettiği ortaya çıktı. Tamamen medya ve reklam şişirmesi bir ürün.

Çünkü işe yaramadığı kanıtlanmış. Elde tutulan tek işe yarar araştırma ise ZMA'yı bulan kişinin şirketinin fonladığı bir araştırmadır ve kanıtlanmıştır.

Ayrıca ZMA'yı bulan şahısın natural diye tanıttığı sporcularına anabolik ilaç enjekte ettiği ortaya çıktı. Tamamen medya ve reklam şişirmesi bir ürün.
Hocam olayı zma dan çıkartıp ayrı ayrı magnezyum çinko olarak incelersek bireysel olarak eksikliğine kıyasla alabileceğimiz bir çok fayda bulunuyor.
Formuna göre değişir ancak magnezyumun
Bağışıklık sistemi
Kas krampları
Enerji
Özellikle Uyku ve sinir sistemi yorgunluğu
Uykuya bağlı
stres yönetimi
kasların iyi dinlenmesi
gibi gibi bir çok konuda vücudumuza artısı bulunuyor.
Çinko da yine eksikliğine kıyasla
testosteronu arttırdığı biliniyor
bağışıklık sistemi ve cilt sağlığına çok iyi geliyor. Plasebo mu bilmiyorum ancak kullanmadığım zamanlara kıyasla cildim ve bağışıklık sistemimin zayıfladığını hissediyorum. Zaten bunlara etkisi kanıtlanmış ancak bu kadar gözle görülür olur mu bilmiyorum.

Çinko ve magnezyumu doğru formlarda alıp, efektif bir şekilde kullanmak mümkün. Bana göre bcaalara, gainerlara para verileceğine magnezyum çinko alınır çok rahat. Çinko zaten çok ucuz bir vitamin.
Uykumuza olan etkisiyle magnezyum da spor hayatına direkt (antrenman,beslenme,uyku) üçlüsüne etki ederek güzel katkı sağlıyor.

Hıq ama faydasını gördüm diyemem belki bıraktığımda hissedeceğim uyku vb etkisini
Hiq oksit formda çinko ve magnezyum bulunduruyor. Kendinde araştırabilirsin ama ben sana alacağın etkileri şöyle söyleyeyim.
Çinko oksit formda emilimi çok az olduğu için birşey hissetmezsin.
Magnezyumda sindirim sistemine iyi gelir ve lavaboya daha çok çıkarsın. Başka ne uykuna ne kasına ne testo seviyene etkisi olur. Çoğu marka bilmeyen kişilere en ucuz formda magnezyum çinko satmak için, amacını hiçbir şekilde yansıtmayan bir zma ürünü oluşturuyor. Bu yüzden wheyden çok dikkat etmek lazım çünkü almak istediğin ürünü değil farklı bir ürünü almış oluyorsun.

Hocam olayı zma dan çıkartıp ayrı ayrı magnezyum çinko olarak incelersek bireysel olarak eksikliğine kıyasla alabileceğimiz bir çok fayda bulunuyor.
Formuna göre değişir ancak magnezyumun
Bağışıklık sistemi
Kas krampları
Enerji
Özellikle Uyku ve sinir sistemi yorgunluğu
Uykuya bağlı
stres yönetimi
kasların iyi dinlenmesi
gibi gibi bir çok konuda vücudumuza artısı bulunuyor.
Çinko da yine eksikliğine kıyasla
testosteronu arttırdığı biliniyor
bağışıklık sistemi ve cilt sağlığına çok iyi geliyor. Plasebo mu bilmiyorum ancak kullanmadığım zamanlara kıyasla cildim ve bağışıklık sistemimin zayıfladığını hissediyorum. Zaten bunlara etkisi kanıtlanmış ancak bu kadar gözle görülür olur mu bilmiyorum.

Çinko ve magnezyumu doğru formlarda alıp, efektif bir şekilde kullanmak mümkün. Bana göre bcaalara, gainerlara para verileceğine magnezyum çinko alınır çok rahat. Çinko zaten çok ucuz bir vitamin.
Uykumuza olan etkisiyle magnezyum da spor hayatına direkt (antrenman,beslenme,uyku) üçlüsüne etki ederek güzel katkı sağlıyor.
Evet dediğiniz değerleri ayrı ayrı aldığımızda dedikleriniz doğrudur. Fakat bu ZMA'da geçerli değil. Elde tutulur bir kanıt yok, diğer kanıtlar ise fonlandığı kanıtlanmış araştırmalardır. ZMA'nın magnezyum, çinko ve B6 vitaminini arttırmadığı, testestoronu da arttırmadığı gözlemlenmiştir.

@enesiskk Tarafsız yapılan bu çalışmalarda ZMA'nın çinko ve magnezyum seviyesini arttırmadığını, total ve serbest testestoron, büyüme hormonu seviyelerini değiştiremediğini gözlemlediler. Daha da önemlisi antrenman performansına, vücut kas yağ oranına olumlu etki göstermediğini de gözlemlediler.

Yeni konular

Geri
Yukarı